Відділення стаціонарного догляду с. Лозівок

Перелік, умови та порядок надання соціальних послуг відділенням стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання на 40 ліжко-місць Територіального центру

Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Територіального центру (далі – відділення стаціонарного догляду) утворюється для обслуговування не менш як 10 і не більш як 50 одиноких громадян (обмеження щодо граничної чисельності громадян у відділенні стаціонарного догляду, що встановлено цим пунктом, набирає чинності з 01 січня 2017), до якого на постійне або тимчасове проживання, повне державне утримання безоплатно приймаються одинокі громадяни похилого віку, інваліди (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які відповідно до висновку лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров’я за станом здоров’я не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду та допомоги, стаціонарного догляду, соціально-побутових, соціально-медичних та інших соціальних послуг.

У відділенні стаціонарного догляду громадяни перебувають на повному державному утриманні, одержують соціальну послугу стаціонарного догляду та відповідно до встановлених норм забезпечуються:

1) житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем і столовим посудом;

2) раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі з урахуванням віку і стану здоров’я, у межах натуральних норм харчування, передбачених для мешканців інтернатних установ;

3) цілодобовим медичним обслуговуванням;

4) слуховими апаратами, окулярами, протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування (крім моторизованих), медикаментами відповідно до медичного висновку;

5) комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, радіофікація, тепло-, водопостачання тощо).

Про дотримання прав людини в стаціонарному відділенні с. Лозівок

В стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання на 40 ліжко-місць в даний час знаходиться на утриманні 38 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, з них на бюджетному утриманні 21 особа, на платному – 17 осіб, 17 підопічних мають втрачену рухову активність (лежачі).   Проживаючі забезпечені 5-ти разовим харчуванням.

В цьому році закуплено для підопічних з повною втратою рухомої активності (лежачі) 20 нових комплектів ліжок з ортопедичними матрацами та при ліжковими тумбами, нову промислову пральну машину, електричну плиту, проведено косметичний ремонт в спальних кімнатах, приведено в належний стан пандус, встановлено ковані поручні. Засобами реабілітації забезпечено всіх потребуючих. Щорічно, проводиться медогляд підопічних установи лікарями вузької спеціалізації. З метою проведення поглибленого медогляду мешканців стаціонарного відділення, зокрема осіб з повною втратою рухової активності, на ім’я головного лікаря ЦРЛ направлено листа з проханням направити фахівців з пересувним флюорографом.

Згідно з планом проведення перевірок управлінням Пенсійного фонду України в Черкаському районі щоквартально проводяться планові перевірки стаціонарного відділення, де особи перебувають на повному державному утриманні, щодо дотримання норм законодавства при перерахуванні коштів. Порушень та нецільового використання коштів не виявлено.

Персоналом стаціонарного відділення для підопічних проведено консервацію абрикос, груш, слив, яблук, різноманітних компотів  понад 3,0 тис. літрів, отримано в рахунок благодійної допомоги  1.0 тонну яблук, 35 кг меду, зроблено запаси овочевої продукції і картоплі. Згідно укладеного договору птахофабрика ДП  «Перемога Нова» щоквартально, безкоштовно забезпечує підопічних свіжою м’ясною  продукцією.

Згідно з планом організаційних та практичних заходів із евакуації підопічних 03.06.2016 в стаціонарному відділенні с. Лозівок за участі Черкаcького міжрайонного відділу управління ДСНС України в Черкаській області і Мошнівського пожежно – рятувального загону проведено навчальне тренування на випадок виникнення пожежі. На випадок виникнення екстремальної ситуації стаціонарне відділення забезпечене бензиновим генератором, проведено обробку вогнетривким покриттям дерев’яних конструкцій горища приміщення, встановлено автоматичну пожежну сигналізацію. Заготовлено вдосталь дров та закуплено 5.0 тонн антрацитового вугілля для твердопаливного котла, який експлуатується другий зимовий період. Опалювальний період в установі розпочато вчасно, середньодобова температура в приміщенні не менше + 20 С.

В Терцентрі запроваджуються  інноваційні моделі організації надання соціальних послуг, підвищується професійна майстерність працівників. Так, у травні п.р. медсестра стаціонарного відділення пройшла навчальні курси з основ довготривалого догляду за підопічними, організованими Департаментом соцзахисту населення та психолог Терцентру пройшла професійний тренінг по 125 годинній програмі в Дніпропетровському межрегінальному інституті з отриманням відповідного сертифікату. В липні місяці соціальний працівник А.М.Нелень з метою формування і розвитку у спеціалістів освітньої та соціальної сфери ключових професійних навиків тренерської діяльності пройшла тижневі курси у Тренінговому таборі в м. Черкасах, а з 14 по 17 листопада взяла участь у щорічній конференції БО  «Мережа» – Всеукраїнській благодійній організації людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

Проведено два семінари – навчання  соціальних працівників, робітників та персоналу стаціонарного відділення та три робочі наради.

З метою підвищення  рівня професійної діяльності працівників, оптимізації кадрового складу в минулому році проведено в установленому порядку атестацію  соціальних працівників.

В стаціонарному відділенні регулярно проходять благодійні акції і Дні відкритих дверей. При цьому, слід відмітити, що в основі цих заходів лежать не разові акції, а щоденна систематична робота як адміністрації терцентру так і працівників стаціонарного відділення. В заходах беруть активну участь спонсори, учасники художньої самодіяльності (постійним гостем підопічних є фольклорний ансамбль «Молодички молодії» з Мошенського будинку культури), підопічним вручаються подарунки, продовольчі набори, готуються святкові обіди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *