новини

Випуск перших ІТ-шників “золотого віку”

11 липня в селі Степанки відбувся випуск першої групи факультету інформаційних технологій. 
На захід, присвячений випуску в Університеті третього віку, завітали:
1. Миколаюк Вікторія – директор благодійної організації «ФОНД РОДИНИ НЕЧИТАЙЛО».
2. Коренюк Петро Володимирович – заступник голови Черкаської районної державної адміністрації.
3. Собко Олексій Петрович – голова Черкаської районної ради.
4. Степанюк Сергій Олексійович – заступник голови Черкаської районної ради.
5. Коваль Сергій Володимирович – начальник управління праці та соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації.
6. Чикало Руслан Олександрович – директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації.
7. Шимчук Олег Іванович – заступник директора Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації.
8. Волинець Людмила Петрівна – головний спеціаліст відділу фінансів та стаціонарних установ управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації.
9. Чекаленко Ігор Миколайович – голова Степанківської ОТГ.

IMG_2842

20 студентів від 55 до 72 років опановували нові знання та активно брали участь у святкових заходах.
В програму нашого курсу входили не тільки вивчення операційної системи, але і робота в соціальних мережах. Знання, які встигли опанувати за час навчання вдалося показати і на святі.
Студенти разом з сертифікатами про закінчення курсу комп’ютерних знань отримали від нас приємні подарунки у вигляді вітамінів для комплексного оздоровлення. 
У відповідь гостям свята лунали щирі слова вдячності, були подаровані пісенні, творчі виступи, які завершилися піснею у спільному виконанні усіх випускників. 
Актуальність впровадження програми навчання людей поважного віку беззаперечна. Завдяки сприянню благодійної організації «ФОНД РОДИНИ НЕЧИТАЙЛО» та Степанківською ОТГ ми відкрили стаціонарно обладнаний кабінет, де люди поважного віку могли б проводити своє дозвілля та бути включеними в суспільне життя громади. Потреба відкриття комп’ютерних курсів виникла вже давно, а Фонд допоміг втілити її в реальність. 
Наразі приміщення оснащене не тільки технічним приладдям для комп’ютерних курсів, але і засобами та технікою для можливості відкриття факультетів за іншими напрямками. Тепер ми можемо інтегрувати наших студентів в суспільство не тільки за допомогою інформаційних технологій, а й проведення творчих майстер-класів, правових та інформативних лекцій із застосуванням інноваційних методів та мультимедійних засобів.
Хочемо висловити вдячність благодійній організації «ФОНД РОДИНИ НЕЧИТАЙЛО» за допомогу реалізації проекту.

IMG_2890


До Дня Конституції України

IMG_2288

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В рамках клубу за інтересами «Надвечір’я» в селі Байбузи та на факультеті інформаційних технологій в с.Степанки відбулися просвітницькі заходи до Дня Конституції України. Підопічним був представлений короткометражний фільм про створення першої Конституції України Пилипом Орликом в 1710 році та історичний екскурс створення сучасної вищої збірки законів.

IMG_2329

На свято в с.Байбузи завітали призери Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної пісні «Пісенний оберіг», учасники ансамблю «Горлиця», які привітали з наступаючим святом підопічних та порадували своїми номерами. У селі Степанки висвітлено патріотичний айстопер на тему “Знай свої права”. Завершальною частиною заходу в селі став солодкий стіл, де підопічні змогли пригостити один одного національними солодкими смаколиками.

IMG_2337IMG_2341

Дата публікації: 26.06.2019


Відкритий освітній захід “Університету третього віку”

14 червня в Степанківській ОТГ на факультеті інформаційних технологій в рамках Університету третього віку проходило відкрите лекційне заняття. На заході були присутні:

 1. Яріш Анатолій Анатолійович – голова Черкаської районної державної адміністрації
 2. Степанюк Сергій Олексійович – заступник голови Черкаської районної ради.
 3. Коваль Сергій Володимирович – начальник управління праці та соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації.
 4. Вишиваний Валерій Миколайович – директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району.
 5. Волинець Людмила Петрівна – головний спеціаліст відділу фінансів та стаціонарних установ управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Департаменту соціального захисту  населення Черкаської обласної державної адміністрації.
 6. Чекаленко Ігор Миколайович –голова Степанківської ОТГ
 7. Супрун Василь Михайлович – голова села Чорнявка та представник Леськівської сільської ради.
 8. Мусієнко Микола Іванович – заступник голови районної організації ветеранів, голова організації ветеранів села Степанки.

IMG_1751

Завдяки співпраці з Благодійною організацією «ФОНД РОДИНИ НЕЧИТАЙЛО» та Степанківською Об’єднаною Територіальною Громадою Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району мав змогу відкрити факультет за напрямком «Основи комп’ютерних знань», який успішно функціонує на теренах громади. Наразі на факультеті навчається 20 студентів від 55 до 72 років.

В програму курсу входить не тільки вивчення операційної системи, але і робота в соціальних мережах. Курс не закінчується на проведенні занять з інформатики. У програму факультету включено проведення культмасових заходів, тематичних семінарів та майстер-класів.

Голова Черкаської районної державної адміністрації Анатолій Яріш наголосив на актуальності впровадження програми з навчання людей похилого віку та пригостив «студентів» з солодким подарунком.

IMG_1770

Людмила Волинець розказала про активний розвиток послуги Університету третього віку Черкаського району серед інших районів області.

Директор Територіального центру Валерій Миколайович Вишиваний розповів про перспективи розвитку даної послуги, відкриття факультетів за іншими напрямками та збільшення кількості слухачів Університету.

IMG_1760

Позитивний зворотній зв’язок вдалося почути від студентів, викладача Олександра Овчаренка та керівника групи Галини Мандзик.

Метою програми є надання допомоги людям поважного віку в адаптації до сучасних умов життя шляхом оволодіння новими знаннями та формування практичних умінь і навичок сучасними інформаційними технологіями. Територіальний центр радий іти в ногу з інноваційними програмами та запрошує бажаючих на нові заняття.

IMG_1883

Дата публікації: 18.06.2019


СВЯТО ДО ДНЯ ПЕРЕМОГИ З ПОДАРУНКАМИ ТА ПІСНЯМИ

IMG_0420

9 травня в Україні відзначається День Перемоги.
Територіальний центр соціального обслуговування відвідав стаціонарне відділення в селі Лозівок щоб разом з підопічними віддати шану пам’яті ветеранам і загиблим у Другій Світовій Війні. Пам’ять дає нам змогу відчути величезну відповідальність за нашу країну. Нагадаємо, що 22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 та 9 травня днями пам’яті і примирення. Не станемо спотворювати пам’ять. Більш того, не забудемо, що примирення – дорога відмови від ворожнечі з двостороннім рухом.
Директор Територіального центру Вишиваний Валерій Миколайович привітав підопічних стаціонарного відділення, побажав справжнього щастя, здоров’я, оптимізму, активного довголіття та порадував їм корисні подарунки.

IMG_0386
На заході лунали чудові українські пісні від талановитої гості, учениці Школи № 24 Кічули Надії. Глядачі мали змогу насолодитися такими композиціями як: «Хата, моя хата», «Степом, степом», «Тече вода» та ін..
Висловлюємо велику подяку керівнику Козацького рою «Лицарі сонця» і Кічулі Надії за створену атмосферу на святі та щирі посмішки підопічних.

IMG_0434

Дата публікації: 10.05.2019


В селі Байбузи було проведено заняття за темою «Традиції Великоднього тижня»

57306034_355794075073080_844126313940779008_n

В клубі за інтересами «Надвечір’я» в с. Байбузи було проведено заняття за темою «Традиції Великоднього тижня». Спілкувалися про звичаї Великодня, Вербної Неділі, Страсної П’ятниці. Обговорювали відмінності обрядів Черкаської області. Підопічні мали змогу не тільки дізнатися нові факти про святкування, але і прийняти участь в художньому розписі писанок. Заняття в клубах за інтересами проходять з використанням різноманітних інноваційних напрямків та методів роботи, які цікаві нашим слухачам. Незмінними гостями в клубі був ансамбль «Горлиця», який порадував всіх своїми піснями та подарував святковий настрій.

57325227_355794068406414_4537628374083829760_n

Дата публікації: 18.04.2019


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЩАСТЯ В СТАЦІОНАРНОМУ ВІДДІЛЕННІ РАЗОМ З УЧНЯМИ ШКОЛИ №24

Міжнародний день щастя – спосіб визнати важливість щастя у житті людей у всьому світі. Щастя з віком збільшується. На думку психологів, уже після тридцяти років люди стають дедалі щасливішими, з усмішкою дивляться на труднощі та легко їх долають.
У відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання в селі Лозівок святкували Міжнародний день щастя разом з Козацьким роєм «Лицарі сонця» у рамках благодійного заходу «Добре діло». 
Учні підготували концертну програму у якій вітали підопічних із приходом весни та подарували радісний настрій усім глядачам.
По завершенню свята, гості подарували підопічним солодкі подарунки. А бабусі у відповідь презентували забуті пісні для нової обробки колективом.
Завдяки активній участі в організації та проведенні свята учнів та викладачів Черкаської ЗОШ І-ІІІ ст. №24 – свято було пізнавальним та захоплюючим.

55498764_343976276254860_688056578317746176_n

Дата публікації 21.03.2019 року


 МБФ “Let’s help!”

ПРИВІТАВ В ПІДОПІЧНИХ ДО МІЖНАРОДНОГО ЖІНОЧОГО ДНЯ

     До Міжнародного жіночого дня МБФ “Let’s help!” привітав підопічних відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання в с.Лозівок солодким подарунком та благодійною допомогою у вигляді косметки для догляду та засобів для макіяжу.
Територіальний центр висловлює щиру подяку МБФ “Let’s help!” за плідну співпрацю небайдужість та безкорисливу допомогу людям похилого віку.
Ваша доброчинність буде слугувати іншим добрим прикладом для наслідування.

52980030_340170233302131_5646532128968540160_n
Дата публікації 11.03.2019 року


ЗАКРИТТЯ ФАКУЛЬТЕТУ ГАРМОНІЙНОГО РОЗВИТКУ В СЕЛІ РУСЬКА ПОЛЯНА 

    Ось і завершується зима. А разом з нею закінчилось навчання на факультеті «Гармонійного розвитку», який зосереджувався в с.Руська Поляна. Сільською радою спільно з Будинком Культури був організований урочистий захід щодо випуску в Університеті третього віку.
З привітаннями до випускників звернувся голова ОТГ Руської Поляни Гриценко Олег Григорович. Він акцентував увагу на важливості послуги «Університет третього віку» та підкреслив, що завдяки такому підходу люди золотого віку можуть активно брати участь в соціальному житті.
Із закінченням навчання слухачів привітав директор Територіального центру Валерій Миколайович Вишиваний та вручив 21 сертифікат про закінчення факультету «Гармонійного розвитку». Він розповів про успішний досвід надання соціально-педагогічної послуги “Університет третього віку” в інших селах. Побажав успіхів, міцного здоров’я, благополуччя, а також нагадав про готовність Територіального центру завжди надавати допомогу та підтримку.

53341310_335922307060257_7828580758938714112_n
Всім студентам були вручені нагороди за активну участь та зразкове навчання. Теплою атмосферою та номерами вітали випускників молоде покоління. Глядачі насолоджувалися номерами зразкового колективу спортивно-бального танцю «Перлинка», колективу народного танцю «Руськополяночка». Звучали пісні Анни Туманової та Анни Кошової. В концертній програмі також брали участь випускники Університету третього віку. Корчинська Світлана Віталіївна та Коноваленко Тетяна Федорівна порадували гостей поезією власного написання. По завершенню урочистого заходу підопічні ділилися спогадами про навчання та враженнями від концерту за святковим фуршетом.
Висловлюємо велику вдячність Руськополянській сільській раді та директору Будинку Культури Кондесь Аллі Володимирівні за організацію урочистого заходу та плідну співпрацю з Територіальним центром.

52777737_335922310393590_5206020234183442432_n
Дата публікації 28.02.2019 року


НЕОБХІДНИЙ ПОДАРУНОК ДЛЯ ВІДДІЛЕННЯ СТАЦІОНАРНОГО ДОГЛЯДУ 

     У відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання в селі Лозівок з’явилася сучасна пральна машина. Такий корисний подарунок надали керівник Агрофірми «Урожай» Воскобойнік О.А. та радник голови ОДА Старікова Н.В. Завдяки допомозі Олександра Анатолійовича та Наталії Володимирівни в будинку-інтернаті з’явилась техніка, що значно полегшить роботу обслуговуючого персоналу.

     На благодійному заході також був присутній голова Черкаської районної державної адміністрації Яріш А.А., який подарував підопічним стаціонарного відділення необхідні речі для повсякденного життя. Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району висловлює подяку за небайдужість та підтримку в доброчинній сфері.

1
Дата публікації 13.02.2019 року


ВИПУСКНИЙ

В УНІВЕРСИТЕТІ «ЗОЛОТОГО» ВІКУ

В СЕЛІ МОШНИ

 В селі Мошни 6 лютого відбувся випуск факультету «Здорового способу життя», де підопічні Університету третього віку вивчали формування мотивації щодо дбайливого ставлення до життя і здоров’я, знайомилися з основними принципами життєдіяльності людини, спрямовані на зміцнення здоров’я. Приймала гостей завідувач музею Т.Г.Шевченка, Ганна Григорівна Грицик, яка не один рік надає можливість працівникам Територіального центру проводити заняття на території музею.

Фабрика ФорматовDSC08750

Директор Територіального центру В. М. Вишиваний вручив 16 дипломів про закінчення курсу підопічним-слухачам та привітав їх із завершенням навчання. Побажав ентузіазму, натхнення, сили духу, успіхів та щоб дипломи, які вони отримали були не останніми.

Хоча за вікнами ще засніжена зима,  музей ім.Т.Г.Шевченка був окутаний теплою атмосферою. Свято було опоясане піснями гурту «Витоки», який створений при музеї: «Прилетіла ластівка», «Туман яром», «Із за гір, за гори» та інші радували слухачів. До цьогорічної 65ї річниці заснування Черкаської області власний вірш про Черкаський район читала випускниця факультету Лось Катерина. Всі присутні були в піднесеному настрої і з радістю згадували навчання.

Фабрика ФорматовDSC08777

Заключною частиною став солодкий стіл, де присутні обговорювали актуальні теми, ділилися спогадами  та планами на майбутнє, з теплотою обговорювали заняття на факультеті. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району запрошує літніх людей, які бажають навчитися чогось нового, поспілкуватися та гарно провести час.

Дата публікації 08.02.2019 року

 


top_logoПРОГРАМА МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ЖЕРТВАМ   НАЦИСТСЬКИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ   

     Громадянська організація “Міжнародний фонд “Мф “Взаєморозуміння і толерантність” з лютого 2019 року по грудень 2021 року здійснюватиме в Україні програму покращення життєвої ситуації колишніх українських жертв нацистських переслідувань шляхом поліпшення їхнього фізичного та психоемоційного стану. Допомога надаватиметься колишнім в’язням нацистських таборів, гетто, нацистських тюрем, примусовим працівникам промисловості та сільського господарства, дітям, які були вивезені разом з батьками, у т.ч. дітям, народженим у неволі. Проект фінансується німецьким Фондом “Пам’ять, відповідальність і майбутнє” (EVZ).

     Програмою передбачено:

 • оперативне видалення катаракти;
 • слухопротезування;
 • забезпечення медикаментами та допоміжними медичними та гігієнічними засобами;
 • санаторно-курортне лікування.

     Для отримання допомоги необхідно звернутися до ГО “МФ “Взаєморозуміння і толерантність” з особистою заявою та відповідними актуальними медичними висновками ( зразок заяви ). 

Заява надсилається на адресу:
вул.Кирилівська 15, м.Київ, 04080
ГО “МФ “Взаєморозуміння і толерантність”

Вичерпну консультацію можливо отримати:
за телефоном +38044-4625009 або e-mail: post@toleranz.org.ua
Умови програми розміщенно на сайті організації
www.toleranz.org.ua

Дата публікації 31.01.2019 року


08.05.2018

З Днем Перемоги!


31960555_225763888007782_4970686808393252864_n

Шановні ветерани та жителі Черкаського району!

Прийміть наші щирі вітання з величним святом — Днем Перемоги!

Низький уклін і слава визволителям, котрі захистили свободу і незалежність нашої країни, а також трудівникам тилу, які самовіддано працювали задля Перемоги. Пам’ять дає нам змогу відчути величезну відповідальність за нашу країну.

31961458_225763881341116_2130728271908700160_n

Напередодні цього особливого для кожного з нас дня, бажаємо всім вам: справжнього щастя, здоров’я, оптимізму та активного довголіття! Нехай у ваших родинах панує мир і спокій, а оселі повняться достатком!

Хай же в День Великої Перемоги, дорогі ветерани, ваші серця будуть зігріті словами подяки за виявлені стійкість духу, терпіння, самовідданість, саме ваш подвиг непідвладний часу, як і безмежна наша вдячність за те, що відстояли Батьківщину, виявили нездоланну мужність та незламність духу.

Саме вам завдячуємо свободою, тим, що сьогодні можемо ростити дітей, обробляти лани, посміхатися сонцю. Ми у вічному боргу перед вами, за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які ви виявили в боях за рідну землю.

Щастя вам, сімейного затишку, здоровʼя та благополуччя! З Днем Перемоги!

13.04.2018

Діти Створюють Країну

10.04.2018

Соціальні робітники отримали отримали нові велосипеди

30571872_177998719519284_6772389206397288448_n

7 квітня соціальним робітникам с. Леськи, які щодня роблять добрі справи для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями, депутат обласної ради – Анатолій Коверський та депутат Верховної ради – Сергій Рудик подарували шість нових велосипедів.

30594520_177998792852610_5768756504391843840_n

Соціальні робітники Територіального центру завжди поспішають до своїх підопічних, тому що на обслуговуванні мають чимало одиноких та хворих літніх людей.

Село велике, за день проходять не один кілометр. Пішки дуже тяжко, оскільки, несуть за собою замовлення підопічних, а це: продукти харчування, ліки і продовольчі товари, а старенькі особисті велосипеди вже не витримують такого навантаження.
“І за ліками ходимо, і прибрати, пропилососити, помити, повигрібати. Треба до всього руки прикласти – до всього. Пішки ніяк не набігаєшся”, – говорить Людмила Дорошко, соціальний робітник.
Щиро дякуємо народним обранцям за такі значимі подарунки для нас!

05.04.2018

Розпочалися заняття в Університеті третьго віку в с.Мошни

 

29791560_176746902977799_5251309728016891904_n

04 квітня розпочали заняття в Університеті третього віку в с. Мошни.

Зустріч пройшла в музеї Тараса Шевченка, господинею, якого є – Ганна Григорівна Грицик.

Атмосфера бесіди була невимушеною, обговорили та поділилися досвідом традицій святкування Великодня. Хоча великодні традиції та обряди дотримуються практично в незмінному вигляді, але все одно, в кожному селі є відмінності, саме їх, намагалися виявити. Дуже цікаву версію розповіла підопічна, про те як вирахувати дату, на яку припадає Великдень.

«Студенти» ділилися секретами приготування паски, а в кожної господині вони свої. «Головне робити це з любов`ю в серці і не думати про погане, тому, що тісто може не вдатися» – сказала одна із слухачів. Також розповідали про родинні традиції, які збереглися і підтримуються й на сьогоднішній день. Говорили й про Великий піст, а слухачі ділилися своїм досвідом його дотримання. Про свячення верби та традиції пов’язані з нею. Було дуже цікаво дізнатись про подробиці святкування та обмінятись досвідом із нашими «студентами».

Закінчили теплу бесіду традиційно за чашкою запашного липового чаю із солодощами та народними піснями, у виконанні «студентів».

05.04.2018

29694481_176733852979104_8357231301102665728_n

Колектив Територіального центру щиро дякує народному депутату Голубу Владиславу Володимировичу та його помічнику – консультанту Інні Ключці за привітання з Великодніми святами підопічних (людей похилого віку) та працівників відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання с. Лозівок та передані для них великодні паски.
У добрих справах немає визначеного масштабу і часу, єдина міра для них – серце. Дякуємо, що Вашого великого серця вистачає і на нас. 

05.04.2018
Відкриття факультету “Гармонійного розвитку” в с. Руська Поляна

29683474_176723226313500_4538744185112494080_n

3 квітня лави наших підопічних-студентів Університету третього віку поповнилися ще на 25 слухачів. В с. Руська Поляна відкрився факультет «Гармонійного розвитку».

Студентів привітали почесні гості свята:

Яріш Анатолій Анатолійович — голова Черкаської районної державної адміністрації, депутат Черкаської обласної ради;
Собко Олексій Петрович – голова Черкаської районної ради; Гриценко Олег Григорович – голова села Руська Поляна;
Чикало Руслан Олександрович – директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації.

29790983_176722989646857_4700102825068199936_n
Оскільки «Університет третього віку» є інноваційним проектом, який має на меті впровадження та практичну реалізацію принципу навчання впродовж всього життя. Тому ця послуга направлена на підтримку життєдіяльності та соціальної активності людей похилого віку, сприяння зайнятості та об’єднанню, розширення світогляду, підвищення якості життя та організація такої діяльності, що створює умови для спілкування, самореалізації та активної участі в житті.

Літні люди та люди з обмеженими можливостями є найбільш незахищеною категорією сучасного суспільства. Вирішення їх проблем – це основне завдання, яке стоїть перед Територіальним центром. Тому відвідувачі «Університету третього віку» не лише отримують соціальні послуги, вони знаходять нових друзів, спілкуються, діляться життєвим досвідом, разом святкують релігійні та державні свята.

29793442_176723142980175_7484250645248081920_n

Директор Територіального центру Валерій Миколайович Вишиваний привітав «студентів» із відкриттям факультету «Гармонійний розвиток» вручив 25 квитків «Слухача Університету третього віку» та подарунки – паски та рушники.

29694454_176723299646826_8553557189665488896_n
Навчальна програма будується з урахуванням бажань та інтересів слухачів. В цьому році вже відбулося два випуски в с. Мошни та с. Байбузи, де наші підопічні отримали 29 дипломів.

Ми відкриваємо нові факультети, щоб з користю проводити вільний час, отримати нові знання і можливість ділитися своїми, розширяти коло спілкування та інтересів, пропагуємо активне дозвілля, переорієнтування людей від зневіри й самотності до взаємодопомоги, самопізнання та самореалізації. Ми не тільки хочемо навчати, але й робити життя наших «студентів» насиченим та цікавим.

На заняттях сповідуємо активну життєву позицію, оптимізм та енергійність. Крокуємо в ногу з часом, тренуємо пам’ять, розвиваємо інтелект, знаходимо таланти, а це дає підтримку, облагороджує, спонукає до відданої роботи для інших людей.

Ми стверджуємо – вчитися ніколи не пізно. З виходом на пенсію життя тільки починається!

29.03.2018

 

29573395_174930433159446_7757738458468664415_n

26.03.2018

29542398_174206866565136_5309556208957170280_n

24 березня депутат Черкаської обласної ради Костянтин Омаргалієв, сільський голова с. Думанці Сергій Кукушкін та начальник Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС України в Черкаській області відвідали с.Думанці та с.Чубівка з питання можливого підтоплення домогосподарств.

29542929_174206936565129_5892888075274489460_n

29571257_174207056565117_938246286352835741_n

Разом з соціальним робітником Вірою Адаменко відвідали одиноких літніх людей, які перебувають на обслуговуванні у Територіальному центрі, поцікавились чи не потрібна допомога. Люди поважного віку були вдячні за таку увагу та піклування.

14.03.2018

Захід творчості Тамари Петрівни Бурлакової

29214875_171332636852559_6509582064520527872_n

Творча діяльність Тамари Петрівни Бурлакової розпочалась з курсів керівників художньої самодіяльності, далі була робота завклубом в своєму рідному селі.

Навчалася Тамара Петрівна і в студії при хорі ім. Верьовки. Працювала в Черкаському народному хорі, з яким побувала на гастролях в різних містах України, Білорусії, Молдови, Росії, Середньої Азії та Кавказу. Була директором БК тютюнової фабрики та зав. відділом культури заводу “Ротор”. Весь цей час писала вірші та пісні, друкувалась в місцевій пресі та виступала на радіо і телебаченні.

В с. Свидівок поетеса проживає вже 12 років, родом сама із Житомирської області. Щира, чуйна, мудра та цікава жінка, яка має великий життєвий досвід. Її поважають та люблять в селі, яке стало для неї рідним.

29214795_171332690185887_3974479013920899072_n
14 березня в клубі за інтересами «Промінь надії», що в с. Свидівок відбувся захід присвячений творчості Тамари Петрівни Бурлакової, де вона поділилася із односельчанами творчими надбаннями.

У своїй поезії Тамара Петрівна вболіває за долю Батьківщини, оспівує рідний край та батьків, уславлює захисників. Її вірші надихають на життя та творчість.

Запізно

Стара хата похилилась,
Двір заріс травою
І калина зажурилась,
Стоя над водою.

Лиш лелеки прилітають
До рідної хати,
Але їх не зустрічають
Ні батько, ні мати.

Вони давно відпочивають,
Заснули тихим, вічним сном
І мабуть там на нас чекають…
Чи притаїлись за вікном.

Не залунає в хаті пісня,
Не зазвучить дитячий сміх,
Рідню збирати вже запізно,
То ж кожен з нас несе свій гріх.

Роз’їхалась моя родина
По всіх усюдах і світах.
Осиротіла і хатина.
Тепер ми разом лиш в думках.

Вже не покосить батько жита,
Снопи у копи не складе,
Не підкує коню копита,
Ніколи в хату не зайде.

Не зоре більше плугом ниву
І не посіє, й не пожне,
Не обійме матусю сиву,
Із хати сум не прожене.

Не принесе з криниці мати
У хату свіжої води,
Не зможе пісню заспівати,
Більш не повернеться сюди.

Не пожаліє, не пригорне,
Не скаже: «Доню, відпочинь!»
Тепер життя без мами чорне.
Вона пішла в небесну синь.

Ніколи печі не затопить,
Смачного хліба не спече,
В хліві корову не подоїть,
Бо час, немов ріка, тече.

«Чому мене не розбудили?
Самі в’язали ті снопи?
Чом допомоги не просили?»
А мати каже: «Ще поспи!»

«Тобі ще вистачить дитино
Всього в житті, тож не спіши.
Народиш доньку, потім сина –
Себе для них побережи.»

Якби ж могла я повернутись
В своє дитинство хоть на мить.
До батька й мами пригорнутись,
Але роки не зупинить.

Запізно, Боже, як запізно
Життєву зрозуміла суть.
Прошепотіла старість ніжно –
Років назад не повернуть.

Т. П. БУРЛАКОВА

20.02.2018

В с. Яснозірʼї дізнавалися про медичну реформу

28167787_165068827478940_4247140957257939965_n

 

27972385_165068360812320_6345593882990567025_n

20 лютого пройшло чергове заняття в Університеті третього віку на факультеті «Гармонійного розвитку», що в с. Яснозір’я. Відповідно до прохань наших «студентів» на заняття була запрошена місцевий завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини – Карпушина Світлана Миколаївна. Вона провела лекцію відносно нововведень медичної реформи, яка в Україні стартує вже із 1 квітня. А також надала відповіді на питання, щодо подальшої роботи сімейних лікарів та укладання із ними договорів. Як відомо, згідно медичної реформи, кожен лікар може укласти договір не більш ніж із двома тисячами пацієнтів. Перевагою цієї системи є те, що сімейний лікар буде зацікавлений у якісному лікуванні пацієнта та профілактиці його захворювань, щоб запобігти повторному зверненню людини до лікаря. До бесіди з медичним працівником долучився і сільський голова – Ткаченко Василь Капітонович.

Дякуємо за співпрацю головному лікарю КЗ «Черкаського районного центру первинної медико-санітарної допомоги» – Пантюхіній Г. А., сільському голові с. Яснозірʼя – Ткаченко В. К. та завідувачу амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Яснозір’я – Карпушиній С. М.

16.02.2018

Масляна в с. Байбузи та с. Свидівок

27752459_163894494263040_7149805678539615297_n

Одна з найяскравіших традицій наших предків, що дійшла до наших часів – святкування Масляної. Масляна – це свято, яке пройшло до нас із сивої давнини. Це наш спадок від язичницьких часів, але зберігся й прижився в нашого народу й після прийняття християнства. Це проводи зими й очікування тепла, весняного сонця, час веселощів, закликання весни, щирих та радісних зустрічей.

27752385_163894710929685_1934673735015736978_n

Отож і фахівці Територіального центру зустрілися із своїми підопічними в с. Байбузи та с. Свидівок, щоб відсвяткувати Масляну. Оскільки це була середа – третій день тижня, а в народі його називають «Ласунка». То саме сьогодні і частували всіх присутніх млинцями з найрізноманітнішими начинками, рецепти яких у кожної господині свої. Співали пісень, декламували гуморески та вітали один одного із святом. В клубі за інтересами «Промінь надії» переглянули відеоролики: «Звичаї та традиції святкування Масниці» та позитивний мультфільм про Масляну. Люди провели зиму, всі вже втомилися від снігу й морозу. Усі в очікуванні теплого сонця, яке, наче золотистий млинець, скоро високо підніметься над небосхилом і перетворить на потічки води, залишки зимового панування. Розпочався відлік часу до початку весни. Масляна відбулася – весна розпочалася!

27858822_163895177596305_8710742183326292212_n

27867656_163894860929670_3654420378823627221_n

Дякуємо за співпрацю, директору Будинку культури с. Байбузи – Любові Звонар і працівнику Будинку культури Олександру Шиятому, а також директору Будинку культури с. Свидівок Станіславу Ковалю!

13.02.2018

Університет третього віку в с. Яснозірʼя

27752108_163655210953635_1250677669795169844_n

 

27867160_163654767620346_3704267860469076862_n

13 лютого відбулися заняття на факультеті «Гармонійного розвитку» в с. Яснозірʼя. До проведення занять були залучені:
Оксана Слюсар заступник начальника відділу соціальної допомоги
Ольга Фірсова юрисконсульт Територіального центру
Олена Диченко психолог Територіального центру
Слухачі мали можливість збагатити знання щодо:
порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та змін щодо цього порядку;
змін у системі пенсійного забезпечення;
оформлення спадщини, спадкування за заповітом;
надання соціальних послуг

А також «студенти» факультету отримали відповіді на свої запитання.

08.02.2018

Відкриття факультету “Здоровий спосіб життя” в с. Мошни

апг

8 лютого відбулося урочисте відкриття факультету «Здоровий спосіб життя» Університету третього віку, який успішно працює в с. Мошни.

Мошнівські підопічні -”студенти” отримали студентські квитки та вітаміни, прослухали першу лекцію завідувача амбулаторії загальної практики сімейної медицини Ольги Остапець, на тему здорового способу життя.

Директор Територіального центру Валерій Вишиваний привітав “студентів”, подякував їм за активність у пізнанні нового (більша частина слухачів факультету “Здоровий спосіб життя” – це “випускники” факультету “Краєзнавства та мистецтв”) і побажав міцного здоровʼя, благополуччя та успіхів.

З вітальними словами до своїх односельчан звернувся сільський голова с. Мошни Богдан Шкарбута: “Я готовий підтримувати такі заходи в нашому селі в будь-який доступний мені спосіб – і як сільський голова, і просто як пересічний мешканець. На привеликий жаль, складне теперішнє життя пенсіонерів, особливо одиноких людей похилого віку, майже не залишає їм місця для хоча б маленьких радощів. Ця безпосередня, непідробна радість і задоволення наших стареньких від отриманої уваги, які заряджають нас, молоде покоління, на добрі справи.”

Фахівці Територіального центру висловили слова вдячності тим талановитим людям, професіоналам, які піклуючись про людей, співпрацювали з ними протягом минулого навчального року в Університеті третього віку на факультеті “Краєзнавства та мистецтв”.

Подяками за плідну співпрацю, особистий внесок у реалізацію соціально-педагогічної послуги “Університет третього віку” та сприяння всебічному розвитку людей похилого віку були нагороджені:

Грицик Ганна Григорівна – завідувач музею Т. Г. Шевченка с. Мошни

Якименко Микола Михайлович – директор Черкаської районної станції юних техніків Черкаської Районної Ради Черкаської області

Однорог Ганна Сергіївна – керівник гуртків Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості Черкаської Районної Ради Черкаської області

Гаврилюк Ганна Дмитрівна – керівник гуртків Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості Черкаської Районної Ради Черкаської області

Для “студентів” та гостей, під час святкового концерту, лунали чаруючі українські пісні: «Мамині яблуні», «Ой у полі криниченька…», «Вишиваночка», «Ой устану ранесенько…», «Ой гай, мати гай…» у виконанні талановитих учасників творчої самодіяльності Мошнівського сільського Будинку культури.

Територіальний центр висловлює вдячність сільському голові с. Мошни Богдану Шкарбуті за плідну співпрацю!

06.02.2018

Університет третього віку с. Яснозірʼя

“Максимальне зосередження на цілі – це найважливіша якість людей, які домагаються видатних результатів в будь-якій справі, в будь-якій області.» Брайан Трейсі

1

6-го лютого для «студентів» факультету «Гармонійного розвитку» в с. Яснозірʼя Оленою Диченко психологом Територіального центру були проведені заняття на тему «Постановка та досягнення мети». Дана тема покликана допомогти слухачам визначити важливі для них цілі та на прикладах «розібрати» алгоритм їх досягнення.

2

3

Під час занять люди літнього віку дізналися:

Чим відрізняється мрія від мети?
Навіщо нам цілі?
Як перетворити бажання в «правильну» мету? Що таке мета SMART?
Алгориритм та ресурси для досягнення мети.
Що таке «Колесо життя» або «Ресурсне коло»?

Досягнення мети може бути яскравим, захоплюючим та результативним процесом!

Бажаємо нашим слухачам успіхів у цьому!

01.02.2018

 Підсумкова нарада з працівниками Територіального центру

1

01 лютого відбулася підсумкова нарада з працівниками Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району за 2017 рік та плани на поточний період. В нараді взяли участь голова Черкаської районної ради Олексій Собко, заступник голови Черкаської районної державної адміністрації Петро Коренюк, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Сергій Коваль, директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району Валерій Вишиваний та працівники Територіального центру.
Також з корисною інформацією до учасників наради звернувся лікар Черкаської центральної районної лікарні Василь Авшаєв, який розповів про надання першої медичної допомоги громадянам району при переохолодженні та вплив на організм людини несприятливих погодніх умов. Ця тема є актуальною для фахівців соціальної сфери, так як вони працюють із вразливими категоріями населення.

4

3
Про підсумки роботи Територіального центру за 2017 рік та завдання на поточний період розповіла заступник директора Територіального центру Наталія Воронкіна, а завідувачі відділень: Яніна Кравченко, Леся Лисенко, Степан Дацько, доповіли, про свою роботу протягом звітного періоду.

2

7

6
У відділенні денного перебування протягом 2017 року було обслужено 380 осіб похилого віку, з них 36 людей з обмеженими можливостями. Станом на 01.01.2018 року відділенням надаються соціальні послуги – 342 особам. При відділенні денного перебування у звітному періоді функціонувало 3 факультети Університету III віку – «Інформаційний», «Прикладного мистецтва» в селі Байбузи, який відвідувало 14 слухачів, та «Краєзнавства та мистецтв» в селі Мошни – 17 слухачів. Підопічні отримали 31 диплом про закінченя вище згаданих факультетів. Відкрито новий – «Гармонійного розвитку» в с. Яснозір’я та найближчим часом планується відкриття факультету «Здорового способу життя» в с. Мошни, спільно із медиками району. Також функціонує клуб за інтересами в с. Свидівок «Промінь надії», який відвідує 14 осіб. Мультидисциплінарна команда надавала: психологочні, юридичні, перукарські, інформаційні та медичні послуги підопічним Черкаського району.
В відділенні стаціонарного догляду для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян похилого віку з обмеженими фізичними можливостями в с. Лозівок на даний час мешкає 38 осіб, із них: старше 80 років – 15 осіб, інвалідів загального захворювання – 18 осіб, учасників війни – 2 особи. У 16 підопічних рухома активність повністю втрачена, прикуті до ліжка(лежачі). Мешканців установи обслуговує персонал в кількості 21 особа. Підопічні забезпечені всім необхідним для нормального проживання. У відділенні стаціонарного догляду регулярно проходять благодійні акції і Дні відкритих дверей. При цьому, слід відмітити, що в основі цих заходів лежать не разові акції, а щоденна систематична робота як адміністрації Терцентру так і працівників стаціонару.
Відділення соціальної допомоги вдома налічує 69 соціальних робітників. В 2017 році виявлено 3574 громадян похилого віку, інвалідів та інших, які потребують соціального обслуговування, з яких – 3377 особам надано послуги, що становить 94,5 відсотка до виявлених. Фактично надано соціальних послуг 2959 особам, з них на платній основі 254 особам. Соціальні робітники відвідують своїх підопічних 2-3 рази на тиждень та надають їм послуги відповідно до укладених договорів.

5
Оскільки в даний час літні люди та люди з обмеженими можливостями є найбільш незахищеною категорією сучасного суспільства – основним нашим завданням є вирішення їх проблем та покращення життя. Наші підопічні не лише отримують соціальні послуги, вони знаходять нових друзів, спілкуються, діляться життєвим досвідом, разом святкують релігійні та державні свята. Працюємо далі!

30.01.2018

Перше заняття на “Факультеті гармонійний розвиток” с. Яснозірʼя

27332631_160279661291190_503381981376151300_n

27332280_160279727957850_3900578606504051572_n

30 січня в с. Яснозірʼя відбулося перше заняття на факультеті “Гармонійного розвитку”. З початком навчання слухачів привітав директор Територіального центру Валерій Вишиваний. Він розповів про успішний досвід надання соціально-педагогічної послуги “Університет третього віку” Територіальним центром в інших селах. Побажав успіхів, міцного здоровʼя, благополуччя, а також нагадав про готовність Територіального центру завжди надавати допомогу та підтримку.
“Ми хочемо щоб якомога більше людей стали щасливими, покращили стан здоровʼя, розвивалися та досягали своєї мети!” – повідомила Олена Диченко психолог Територіального центру, ознайомлюючи слухачів з навчальною програмою.
Лектор Марія Коваль провела заняття за напрямком “Розвиток”, а також порадувала “студентів” власною поезією. Приємним сюрпризом для кожного слухача стала “стартова” папка з корисними матеріалами, які допоможуть у процесі навчання.
Свій перший день навчання слухачі завершили теплим спілкуванням, ділилися враженнями під час чаювання.
Бажаємо всім слухачам “Університету третього віку” успіхів! Запрошуємо бажаючих до навчання!

22.01.2018

Традиції святкування зимових свят в с. Свидівок

27331834_157600248225798_5057262695350375934_n

26814692_157600334892456_4424904237568887241_n

У клубі за інтересами «Промінь надії», що в с. Свидівок відбулася чергова зустріч. Захід був присвячений звичаям та традиціям святкування зимових свят (передріздвяних та різдвяних). Оскільки в с. Свидівок практикується кінотерапія, то підопічні переглядали відеоролики про традиції святкування: Андрія, Миколая, Різдва Христового, Нового року, Маланки і Водохреща. Опісля, активно обговорювали та ділилися спогадами молодих років : як збиралися на свята, ворожили на Андрія і як наворожене збувалося.
Говорили й про те як готують Різдвяну вечерю, яка повинна обов’язково налічувати 12 пісних страв, головна з яких – кутя. Які складові повинна містити справжня кутя та яке значення має кожна з них. Підопічні згадували як щедрували, колядували, посівали в молоді роки. Наприклад в колядках і дівчата і хлопці прославляли церковних персонажів, господарів до яких заходили, за що їм дякували, пригощали наїдками та грошима. І отримавши подяку, колядники обов’язково тричі вклонялися і виходили з двору спиною. Слухачі говорять, що на даний час така традиція не збереглася. А от посівали тільки хлопці, вважалося, що чоловік, який першим прийде до оселі, принесе щастя до хати. «А от зараз засівають і переодягнені в парубка дівчата» – говорять учасники клубу.
Стосовно Водохреща, як раніше так і нині, центральне місце під час свята займають обряди пов’язані з водою. Це і занурення після служби до ополонки, щоб бути здоровим цілий рік і вмивання холодною водою, щоб жінки вродливими були та ін..
Більшість традиційних українських свят тим чи іншим чином пов’язані з історичною та культурною спадщиною, що дісталася нам від наших пращурів.
Хоч час невпинно рухається вперед, стародавні звичаї залишаються нам на згадку про те, у що вірили та до чого прагнули наші предки. Тож коли ми святкуємо традиційні свята, виконуючи обрядові дійства, потрібно розуміти для чого це робиться і що тим самим ми славимо одвічні чесноти, що цінуються з давніх часів.
По закінченню заходу підопічних частували запашним чаєм, солодощами та млинцями із гарбузом, які по особливому рецепту приготувала підопічна – Катерина Мала.
Дякуємо учасникам клубу за приємну атмосферу!

10.01.2018

 Випуск на факультеті “Краєзнавства та мистецтв”

с. Мошни

26993806_157593261559830_6725699198747746626_n

26991649_157593354893154_4526865049303925909_n

10 січня завідувач музею Т. Г. Шевченка, що в с. Мошни, Ганна Григорівна Грицик щиро зустрічала гостей. Відбувся випуск факультету «Краєзнавства та мистецтв» Університету III віку. Де підопічні-студенти вивчали історію рідного краю, ремесла, мистецькі та літературні надбання українського народу. Директор Територіального центру В. М. Вишиваний вручив 17 дипломів про закінчення курсу підопічним-слухачам та привітав їх із завершенням навчання. Побажав ентузіазму, натхнення, сили духу, успіхів та щоб дипломи, які вони отримали були не останніми.
На випускному лунали пісні «Ой полечко, поле», «Лазір», «Новорічні віншування», «А до мене Яків приходив», а також колядки у виконанні самих підопічних. Веселив гуморесками гостей свята, випускник – Володимир Манькевич, а Іван Горобець ділився з присутніми віршами Т.Г.Шевченка. Всі присутні були в піднесеному настрої, а посмішка не зникала з їхнього обличчя. Сільський голова с. Мошни – Б. В. Шкарбута також привітав своїх односельців – випускників з закінченням навчального року.
По закінченню урочистої частини всі зібралися за чашкою чаю із солодощами. Дякували, обговорювали актуальні теми, ділилися спогадами та планами на майбутнє.
На протязі трьох тижнів у підопічних будуть канікули, а вже в лютому місяці в с. Мошни планується відкриття нового факультету, де люди літнього віку матимуть змогу більше дізнатися про здорове харчування, попередження захворювань з якими найчастіше зіштовхуються люди поважного віку, фізичне здоров’я, душевну та фізичну рівновагу. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району запрошує літніх людей, які бажають навчитися чогось нового, поспілкуватися та гарно провести час.

27.12.2017

26047417_151079842211172_5019612967035103096_n

20.12.2017

Здійснення дитячих мрій в день святого Миколая

 

25578940_323642448123022_1470882298_o

Свято Миколая відзначають в ніч з 18 на 19 грудня. Вважається, що Святий Миколай – покровитель і заступник дітей. Найбільше це свято очікує саме малеча, адже Святий Миколай приносить слухняним дітям подарунки.

Тож цьогорічне свято Миколая не обійшлось без візиту директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району, В. М. Вишиваного та начальника відділу у справах сім ї, молоді та спорту С. В. Бовта до Черкаського обласного санаторію, що знаходиться в с. Руська Поляна в якому на той час перебували діти-сироти з будинку – інтернату «Теплий дім».

25577332_323642101456390_1703335722_o

Напередодні свята надійшли листи, від двох сестричок 15-річної Валі та 5-річної Маринки, вихованок дитячого будинку, адресовані Святому Миколаю з проханням подарувати засоби по догляду за волоссям старшій дівчинці та ляльку «Barbie» молодшій.

Валерій Миколайович та Сергій Володимирович відвідали Черкаський обласний санаторій і здійснили мрії сестричок, передавши від Святого Миколая їм кошик із косметикою, засобами особистої гігієни та ляльку. Адже в цей день ніхто не повинен бути обділений увагою, а особливо ті, хто потребує її найбільше. Дівчатка з посмішкою та радістю в очах, щиро дякували за подарунки.

 

03.12.2017

Джури Черкаської загальноосвітньої школи №11 відвідали підопічних відділення стаціонарного догляду

 

24232280_145135829472240_3822690870348889456_n

Джури Черкаської загальноосвітньої школи №11 в рамках проведення Всеукраїнської гри «Джура» («Сокіл»), проект «Добре діло» та з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, відвідали підопічних відділення стаціонарного догляду в селі Лозівок.

24301445_145135976138892_3796529281738884044_n

Маленькі козачата влаштували чудовий концерт для людей поважного віку, які потребують особливої уваги.

24176932_145136026138887_2119442074458240184_n

Підопічні відділення завжди раді гостям. Щиро, з теплом дивилися літні люди на дітей, адже так чекали на цю зустріч. Концерт, на якому джури і співали пісень, і танцювали танці народів світу, і демонстрували спектакль – це прекрасна можливість урізноманітнити дозвілля підопічних та розширити коло їх спілкування. На останок, усі разом пограли у веселу гру.

24130014_145136089472214_6571313579381705965_n

 

24176693_145136136138876_8416481908681967730_n

Треба сказати, що це не вперше джури 11-ї школи звертають увагу на проблеми людей поважного віку. Так в минулому році вони допомагали самотнім літнім людям, які живуть в місті Черкаси.

Окремо хотілося б відзначити педагога-організатора 11-ї школи Наталію Сорокіну, яка допомогла в організації та проведенні концерту.

Добру справу роблять діти! Так тримати!

 

 

01.12.2017

Територіальний центр прийняв участь у виставці з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

24312480_145123156140174_2637737158633359465_n

30-го листопада у приміщенні Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації відбулися заходи з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю.

24293925_145123082806848_6817661219517060445_n
У Департаменті експонувалася виставка творів художньо-прикладного мистецтва та художніх виробів, виготовлених підопічними та вихованцями інтернатних установ та територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

24294112_145123252806831_2896446990494937199_n
Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району також прийняв участь у виставці. Його підопічні своїми майстерно виготовленими виробами показали що у будь-якому віці можна проявляти свої таланти, бути багатими літами, але молодими душею.

24296297_145123396140150_5833733291548895730_n

 

24296373_145123346140155_7058712130591530744_n

27.11.2017

Мультидисциплінарна команда Територіального центру надала соціальні послуги жителям села Руська Поляна

23844650_143445509641272_5961906550853993096_n

Мультидисциплінарна команда Територіального центру, у складі медичної сестри, психолога та соціального робітника надала соціальні послуги в с. Руська Поляна.

Медична сестра, волонтер Лілія Прядка надала літнім людям консультації щодо збереження здоров`я та виміряла артеріальний тиск.

24058908_143445612974595_1705531381057819959_n

Психолог Олена Диченко надала консультації щодо шляхів покращення психоемоційного стану, а також інформацію про соціально-педагогічну послугу “Університет третього віку”.

23905311_143445919641231_8316349141233120812_n

Соціальний робітник Антоніна Богатиренко забезпечила якісне надання соціальної послуги догляд вдома.

24059273_143445992974557_1997962582442832682_n

Якщо Ви бажаєте отримати більше інформації щодо умов та порядку надання соціальних послуг Територіальним центром – чекаємо Вашого дзвінка за номером телефону: (0472) 71 26 89

 

16.11.2017

У Черкасах пройде третій форум громадських організацій та ініціатив

Логотип Форуму

 

Майстер-класи, тренінги, ярмарок ініціатив, виступи спікерів і близько 200 представників громадських організацій та ініціатив, які обмінюватимуться досвідом співпраці. Усе це в межах форуму “ГРАНТуємо ЗМІНИ 3.0”, який відбудеться 23 листопада у Черкасах.

Третій рік поспіль Департамент регіонального розвитку, Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА та активні громадські організацій та установи Черкаської області об’єднують зусилля, щоб обмінятися досвідом, презентувати свою роботу та запалити інших на творення проектів.

Цьогоріч темою форуму є “Партнерство заради змін”. Під час заходу присутні дізнаються про успішні кейси, як, об’єднавшись із владою, бізнесом чи іншими громадськими організаціями та ініціативами, створювати масштабні та круті проекти. Також, організатори запрошують до участі представників інших областей та спікерів національного масштабу.

Програма заходу запланована на весь день: упродовж форуму учасники можуть відвідати або презентувати свою громадську організацію на ярмарку ініціатив, заслухати доповіді спікерів форуму про можливості отримання фінансової підтримки для своїх проектів, а також взяти участь у практичних тематичних сесіях. Найменші ж учасники зможуть розважатися у дитячій кімнаті, яка працюватиме упродовж всього форуму.

Зацікавилися? Реєструйтеся для участі за посиланням https://goo.gl/fUkba2.

Якщо ж Ви хочете презентувати діяльність/проекти вашої громадської організації чи ініціативи на Ярмарку заповніть цю форму: https://goo.gl/VBjSGF .

Зареєструватись необхідно до 20 листопада 2017 року.

Чекаємо Вас 23 листопада о 08.30 у Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації: м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, 17.

Важливо! Для учасників із інших міст організатори можуть відшкодувати вартість проїзду.

Зі всіма питаннями щодо участі в заході просимо звертатися:

Даниленко Сергій – 063 995 74 34, danylenkosergii@gmail.com ;

Гуськова Маргарита – 063 537 83 73, guskovamargarita@gmail.com .

15.11.2017

Cвято української мови та пісні

в с. Байбузи

 

Без названия (3)

 

Мова це велике національне надбання, коштовний скарб, пісня душі, покладена на слова. У ній — безперервний процес пізнання світу, досвід, мрії і сподівання мільйонів людей, обʼєднаних в єдине ціле — народ.

Саме тому 15 листопада в с. Байбузи для людей літнього віку був проведений святковий захід, присвячений рідній мові та українській пісні.

В заході взяли участь сільський голова с. Байбузи Петро Лисенко та директор Будинку культури с. Байбузи Любов Звонар.

Ведучі заходу — працівники Територіального центру Марина Сайко та Альона Лисенко нагадали гостям що наша мова багата і милозвучна, нею можна передати найтонші віддтінки думок і почуттів. І що ми щасливі, бо народилися і живемо в такій чудовій, мальовничій країні.

Без названия (1)

Всі присутні мали змогу насолодитися чудовими українськими піснями «Привітальна», «Соловей щебече», «В кінці греблі», «Єднаймося, люба родино», «До роду гуляти», «Ой послала мене мати…» у виконанні ансамблю «Горлиця».

 

ECDN8kYПіснями «На нашій Україні» та «Зоре моя вечірняя» (слова якої являються уривком з поеми «Княжна» написаної Т. Г. Шевченко) людей поважного віку привітала психолог Територіального центру Олена Диченко.

 

 

Без названия (2)

А на завершення Ганна Товкач подарувала своїм односельчанам пісенний дарунок.

 

По закінченню заходу гостей запросили до «солодкого столу».

Територіальний центр висловлює подяку директору Будинку культури с. Байбузи Любов Звонар за плідну співпрацю.

 

03.11.2017

Працівників соціальної сфери привітали з професійним святом

 

3-го листопада в залі засідань Черкаської районної ради відбувся святковий концерт приурочений Дню працівника соціальної сфери.

В заході взяли участь: голова Черкаської районної ради Олексій Собко, голова Черкаської районної державної адміністрації Анатолій Яріш, директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації Руслан Чикало, начальник Управління праці та соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації Сергій Коваль та директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району Валерій Вишиваний.

 

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

 

Щирі та теплі слова привітань звучали на адресу працівників соціальної сфери.

Після привітань голова Черкаської районної ради Олексій Собко та голова Черкаської районної державної адміністрації Анатолій Яріш нагородили кращих працівників соціальної сфери Почесною Грамотою Черкаської районної ради і Черкаської районної державної адміністрації.

 

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

 

Директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації Руслан Чикало привітав працівників соціальної сфери та нагородив директора Територіального соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району Валерія Вишиваного Почесною Грамотою Черкаської обласної ради.

 

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Заступник директора Територіального центру Наталія Воронкіна була нагороджена Спільною Почесною Грамотою Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної профспілки працівників соціальної сфери України.

 

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

 

В свою чергу директор Територіального центру Валерій Вишиваний вітаючи працівників зазначив, що у цивілізованому світі здоров’я суспільства, обличчя держави, моральний клімат насамперед визначаються дотриманням прав і гарантій для людей, особливо з обмеженими фізичними можливостями.
Соціальні робітники допомагають громадянам, які неспроможні самостійно впоратися з побутовими справами. Вони для немічних та одиноких громадян стали опорою. Адже для самотньої людини дуже важливо знати, що про них є кому подбати, вислухати і розрадити.

 

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Побажав міцного здоров’я, щастя, успіхів і добробуту, миру й родинного затишку.
Також Валерій Вишиваний відмітив кращих працівників та вручив грамоти Територіального центру.

 

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

 

Солісти-вокалісти: Марина Вергун, Олександр Москаленко (працівники КЗ «Черкаського районного організаційно-методичного центру народної творчості» Черкаської районної ради), Оксана Костенко та Василь Клименко (с. Степанки) вітали всіх присутніх чудовими творчими дарунками.

 

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

01.11.2017

Кінотерапія в с. Свидівок

 

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

 

Фільм, завдяки здатності об’єднувати людей у співпереживанні, може призводити до катарсису ( з давн. грец.- піднесення, очищення, оздоровлення), в якому здійснюється вивільненння психічної енергії та імпульсів, що сприяє зменшенню внутрішньої напруги . Моделюючи різні життєві ситуації, кіно отримує можливість здійснювати функцію групової психотерапії.

Кінотерапія — це новітня технологія, що є різновидом арт-терапії. Вона є своєрідною формою рефлексії щодо кіносюжету.

Перегляд кіно є не тільки задоволенням і відпочинком — завдяки йому людина формує свої погляди на життя, цінності, виховує моральні риси, піднімає екзистенційні питання щодо сенсу буття, самотності, життя та смерті тощо.

Саме тому кіномистецтво може і повинно стати важливим засобом, інструментом медіа-освіти людей похилого віку.

Метою кінотерапії є забезпечення всебічного розвитку особистості засобами кіномистецтва, що дає змогу стимулювати процеси самопізнання та самоосвіти літньої людини.

Результатом кіноосвіти є особистісне зростання, розвиток рефлексії щодо кіно та викликаних ним почуттів.

Так 1-го листопада в с. Свидівок разом з психологом Територіального центру Оленою Диченко, учасники клубу за інтересами «Промінь надії» вкотре відчули позитивний ефект кінотерапії. Відчули її переваги, які полягають у простоті, легкості використання, дієвості та залученні до мистецтва.

Літні люди щиро ділилися своїми думками та переживаннями, які виникли під час перегляду кіно, а також відмітили позитивні зміни свого психоемоційного стану.

Завдяки ефективній та плідній співпраці Територіального центру та директора Будинку культури с. Свидівок Станіслава Коваля, який піклується про своїх односельчан, люди поважного віку переглядали кінофільм з використанням проектора та екрана.

Традиційно засідання клубу завершилося теплим спілкуванням за чаюванням та щирими побажаннями один-одному міцного здоровʼя та щастя.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до наших заходів!

05.10.2017

Віртуальна подорож до історико-культурних пам’яток України в с. Свидівок

 

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Наша Батьківщина велика і прекрасна. Це – безмежні колосисті поля, вишневі та яблуневі сади, повноводні ріки та синьоокі озера, різнобарвні луки та затишні гаї, мальовничі села та великі міста…

Саме тому 5 жовтня в клубі за інтересами «Промінь надії» с. Свидівок літні люди разом з Оленою Диченко психологом Територіального центру здійснили віртуальну подорож до історико-культурних пам’яток нашої держави та відвідали Сім чудес України.

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Національний заповідник «Софія Київська», місто Київ;
Національний дендрологічний парк «Софіївка» місто Умань, Черкаська область;
Національний заповідник «Херсонес Таврійський», місто Севастополь;
Національний історико-архітектурний заповідник «Камʼянець», Хмельницька область;
Києво-Печерська лавра, місто Київ;
Національний заповідник «Острів Хортиця», місто Запоріжжя;
Комплекс споруд ХІІІ -ХІХ століть «Хотинська фортеця», місто Хотин, Чернівецька область
викликали позитивні емоції, приємні спогади та жваві обговорення в учасників засідання.

Фото Територіальний центр соціального обслуговування Черкаського району.

Завершилася «подорож» теплою бесідою за ароматним чаєм з солодощами.

Територіальний центр висловлює подяку Станіславу Ковалю директору Будинку культури с. Свидівок за плідну співпрацю.

03.10.2017

День добра і пошани до людей старшого покоління

1 жовтня – день добра і пошани до людей старшого покоління. В усьому світі цей день відзначається як Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні – це також і День ветерана.

Піклування про людей похилого віку – справа всього суспільства, адже саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі та бути достойними громадянами своєї держави.

Цей день – символ єдності поколінь, прекрасна можливість сказати теплі слова подяки всім літнім людям за вклад у розвиток нашої країни, за багаторічну самовіддану працю, доброту і мудрість.

22045901_221923251674924_4203741101290814476_n

Саме тому в Будинку культури с. Руська Поляна був проведений святковий захід для людей поважного віку, у якому взяли участь та привітали літніх людей:

голова Черкаської районної ради Олексій Собко,

заступник голови Черкаської районної ради Сергій Степанюк,

директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району Валерій Вишиваний,

депутат Черкаської обласної ради, голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики та спорту Володимир Доманський,

сільський голова села Руська Поляна Олег Гриценко,

голова Черкаської районної організації Організації ветеранів України Лідія Косенко.

В свою чергу директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району Валерій Вишиваний зазначив: Люди старшого покоління – джерело народної мудрості, їх практичний життєвий досвід, невичерпна енергія, оптимізм та активна громадська позиція, повинні стати взірцем для підростаючого покоління. Ви передаєте у спадок все найцінніше, що накопичили за своє життя.

Прийміть слова глибокої вдячності за все, що зроблено вами заради нашого майбутнього. Ваша праця, подвиг, ставлення до людей – це приклад для наслідування сучасній молоді.

Нехай осіння пора, в яку ви вступили, буде світлою й ласкавою, сповненою душевним теплом, увагою і турботою близьких! Бажаю вам найголовнішого – здоров’я, безхмарного неба, сил, наснаги. Довгих і щасливих вам років життя! Нехай всі проблеми та незгоди обходять стороною, а добро, що ви робите, повертається сторицею! Миру вам, оптимізму і благополуччя!»

В цей особливий день соціальні робітники Територіального центру: Богатиренко Антоніна Марківна, Богатиренко Оксана Степанівна, Мусієнко Любов Іванівна та Клименко Ніна Яківна, які 60 жителям села Руська Поляна надають соціальні послуги, отримали велосипеди від депутата Черкаської обласної ради, голови постійної комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики та спорту Володимира Доманського.

22089426_221927051674544_3314710253721116842_n

22089197_221915741675675_4576906233971357858_n

Після урочистої частини приємний настрій всім присутнім подарувала концертна програма з любовʼю створена директором Будинку культури с. Руська Поляна Аллою Кондесь спільно з ведучою заходу, психологом Територіального центру Оленою Диченко.

22046903_221919835008599_7577951207484625494_n

Під час заходу голова ветеранської організації села Хутори Петро Гурін заспівав Гімн ветеранів Черкаського району та пісню про село Хутори.

Теплими слова для людей поважного віку привітала керівник мистецького клубу “Провесінь” Світлана Корчинська.

22219087_526393701043022_1114431503_o

Чудові пісенні вітання линули від Анни Туманової, Юлії Титаренко, Анастасії Шраменко, Анни Кошової.

Своїм прекрасним виступом літніх людей порадували учасники зразкового колективу спортивно-бального танцю “Перлинка”, солісти Сарапіна Вікторія і Шпак Олександр (керівник Олена Черненко)

22089589_126168384708024_8774967830351530902_n

22008239_126254111366118_6338256253335517477_n

та учасники народного танцю “Руськополяночка” (керівник Люція Хмара)

22197510_526393954376330_784607001_o

На останок кожному з присутніх побажали миру, достатку, здоров’я і довголіття, жити активно і відчувати що життя прекрасне!

По закінченню на гостей чекав святковий фуршет.

22219222_526393647709694_469224863_o

Територіальний центр висловлює подяку директору Будинку культури с. Руська Поляна Аллі Кондесь, працівникам Будинку культури та учасникам святкового концерту за плідну співпрацю!

26.09.2017

За сприяння народного депутата України Владислава Голуба Територіальному центру подаровано засоби реабілітації для підопічних

 

IMG_6210

26 вересня за сприяння народного депутата України Владислава Голуба Територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району подаровано засоби реабілітації для підопічних (люди похилого віку та інваліди) а саме: милиці підлокітні, крісло-туалет, ходунки, палиці – всього 79 засобів. Які будуть доставлені підопічним згідно потреб.

IMG_6203

«Це вже не перша цьогорічна допомога народного обранця нашому Територіальному центру, за що ми дуже вдячні», – зазначив директор Валерій Вишиваний. Ми маємо пам’ятати про людей поважного віку, бо вони це заслужили, щоб їх підтримували, а особливо на передодні Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветеранів.

На завершення зустрічі керівники району А. А. Яріш та О. П. Собко подякували народному депутату України Владиславу Голубу за підтримку Черкаського району, а особливо щодо забезпечення матеріальними цінностями районний Територіальний центр соціального обслуговування.

IMG-d908c9d9101bc7de366cc68c68b1e068-V

14.09.2017

Випускний в “Університеті третього віку”

20170907_115408

Ось і підведені підсумки навчання слухачів «Університету третього віку» в с. Байбузи.

5

4

З піднесеним настроєм та букетами квітів зібралися літні люди в Будинку культури щоб прийняти теплі слова, щирі побажання, поринути у приємні спогади і звичайно ж отримати сертифікати про закінчення курсу навчання.   

Традиційно, відкрив урочистоті та першим привітав випускників директор Територіального центру Валерій Вишиваний та зауважив що це свято присвячується їм – мудрим, багатим життєвім досвідом, творчим і зацікавленим у пізнанні нового. Побажав міцного здоровʼя, довголіття, миру, добра та достатку.

1

Зі словами привітання до випускників звернулися завідувач відділення денного перебування Леся Лисенко та психолог Олена Диченко. Побажали щасливого життя, здійснення мрій, радості, успіху та подякували за те що слухачі завжди радо їх приймали, а на заняттях були уважними і зацікавленими.

6

21740680_125788091407014_3567808875287901339_n

Приємно було бачити вогники радості в очах та усміхнені обличчя випускників, після отримання ними сертифікатів та квітів.

20170907_115446

20170907_115615

20170907_115508

Наші випускники не лише працьовиті, активні, а ще й цікаві, творчі та багаті талантами. Так всі присутні мали змогу почути чудову українську пісню у виконанні Ганни Товкач спільно з директором Будинку культури с. Байбузи Любов Звонар.

2

Приємним сюрпризом стала скринька з добрими побажаннями, які охоче зачитали літні люди, з надією що ці слова обовʼязково здійсняться.

8

Пісенними подарунками радували випускників ансамбль «Горлиця», Любов Звонар, Олександр Шиятий.

Щирими словами привітала випускників соціальний робітник Ольга Масик, яка турботливо опікувалася ними протягом всього навчання.

По закінченню культурної програми випускників запросили до святкового столу.

Територіальний центр бажає своїм випускникам світлої долі, миру, енергії, міцного здоровʼя та творчого вогнику!

Радо запрошуємо до навчання на наступних курсах та нових факультетах «Університету третього віку»!

 

23.08.2017

Територіальний центр щиро вітає вас з Днем Незалежності України! З Днем Народження нашої держави!

den-nezalezhnosti-ukrainy

Ця дата втілила в собі давнє прагнення нашого народу до свободи і самовизначення.

Незалежність стала новою точкою відліку в житті кожного українця.

І тому, хочеться побажати, щоб кожен з вас, в першу чергу почав з власної незалежності! Незалежності від чужої думки, незалежності від неприємностей. Нехай незалежно ні від чого, ви зможете знаходити в житті позитивні моменти і радіти!

Бажаємо вам непохитного здоровʼя, миру, взаєморозуміння, щастя, добробуту та щоденних посмішок!

Нехай ваші справи і особиста думка будуть незалежними, а серце – сповнене любові!

Нехай кожний день вашого життя буде багатий радістю, теплом, а добрі справи примножать славу рідної України!

 

23.08.2017

Територіальний центр привітав підопічних відділення стаціонарного догляду з Днем Незалежності

 

photocat6

22 серпня працівники Територіального центру, на чолі з директором Валерієм Вишиваним привітали підопічних відділення стаціонарного догляду з Днем Незалежності.

Побажали міцного здоровʼя, добробуту, мирного неба та щоденних посмішок.

photocat

А святкового настрою додав запашний і смачний коровай, яким пригостили літніх людей.

 

17.08.2017

       Працівники Територіального центру відвідали

с. Чорнявка та с. Яснозірʼя

ап

До уваги всіх присутніх завідувачем відділення денного перебування Лесею Лисенко була представлена інформація про нові послуги мультидисциплінарної команди та порядок їх надання.

Юрисконсультом Ольгою Фірсовою було надано юридичні послуги та консультації з питань чинного законодавства, а саме пенсійного забезпечення.

Психолог Олена Диченко провела психологічну просвіту та надала особисті консультації.

20170802_140855

По закінченню людей похилого віку пригостили ароматним чаєм та солодощами.

 

10.08.2017

Відділення денного перебування продовжує надавати соціальні послуги

20170802_154524

Відділення денного перебування продовжує надавати соціальні послуги по населених пунктах Черкаського району.

Працівники Територіального центру відвідали с. Нечаївка, де їх та літніх людей гостинно зустріла завідувач сільською бібліотекою Тетяна Джоболда.

Люди похилого віку отримали групові та індивідуальні консультації, проведені юрисконсультом Ольгою Фірсовою та психологом Оленою Диченко. Корисну інформацію про роботу відділення та мультидисциплінарну команду Територіального центру надала завідувач відділення денного перебування Леся Лисенко.

20170802_141338

Особливого затишку проведеному заходу додали світлиця з цілющими травами, про яку бережно піклується завідувач бібліотекою, та ароматний травʼяний чай приготований з любовʼю для гостей.

 

Також зустріч з отримувачами соціальних послуг відбулася в с. Думанці.

20747626_147686199148885_1707067226_o

Разом зі своїми підопічними працівники Територіального центру обговорили актуальні теми сьогодення та обмінялися досвідом.

01.08.2017

Територіальний центр висловлює щиру вдячність за надану допомогу

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району висловлює щиру вдячність за добродійність та надану допомогу в ремонті покрівель житлової будівлі та підсобного господарства (які було зруйновано внаслідок стихійного лиха що сталося 01.07.2017р.) відділення стаціонарного догляду Територіального центру с. Лозівок:

сільському голові с. Чорнявка — Супруну Василю Михайловичу

сільському голові с. Мошни — Шкарбуті Богдану Вікторовичу

сільському голові с. Будище — Приходьку Григорію Миколайовичу

депутату Черкаської районної ради — Муцалханову Олександру Леонідовичу

депутату Черкаської районної ради — Шимановському Володимиру Михайловичу

 

27.07.2017

Мультидисциплінарна команда Територіального центру відвідала с. Червона Слобода та с. Тубільці

jR8j9KH

26 липня мультидисциплінарна команда Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району в складі завідувача відділення денного перебування, психолога та соціального робітника відвідала с. Червона Слобода. Людям літнього віку, надали інформаційні та психологічні послуги.

20170727_094830

27 липня мультидисциплінарна команда відвідала с. Тубільці для підопічних Територіального центру психологом Оленою Диченко була проведена бесіда “Як захиститися від шахраїв. 15 правил” та надано консультацію стосовно психологічних послуг.

20170727_094456

Юрисконсультом Ольгою Фірсовою надано юридичну консультацію (стосовно пенсій та субсидій), а завідувач відділення денного перебування Леся Лисенко поінформувала про можливість отримання перукарських послуг та послуги ремонту одягу.

Мультидисциплінарна команда Територіального центру постійно надає комплекс соціальних послуг залежно від індивідуальних потреб особи.

quantenheilung

14.07.2017

Мультидисциплінарна команда Територіального центру відвідала с. Свидівок

 

20170714_134633

Мультидисциплінарна команда Територіального центру у складі: юрисконсульта Ольги Фірсової, психолога Олени Диченко, завідувача відділення денного перебування Лесі Лисенко, перукаря Тетяни Нелень та соціального робітника Лідії Хлівенко відвідала с. Свидівок.

20170714_130027

Людям похилого віку було надано ряд послуг: перукарські, психологічні, юридичні та інформаційні.

20170714_122610

Мультидисциплінарна команда Територіального центру постійно надає комплекс соціальних послуг залежно від індивідуальних потреб особи.

З питань отримання соціальних послуг звертайтеся за телефоном (0472) 71 26 89

 

 

11.07.2017

Народний депутат Владислав Голуб надав допомогу відділенню стаціонарного догляду Територіального центру

 

IMG_20170711_123035

 

IMG_20170711_123112

 

Народний депутат Владислав Голуб відгукнувся на прохання Територіального центру щодо надання матеріальної допомоги.

Як відомо, внаслідок стихійного лиха, яке сталося 01.07.2017 року, постраждало відділення стаціонарного догляду Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району с. Лозівок, а саме:

зруйновано дах житлової будівлі, підсобного господарства;

зруйновано фронтон на житловій будівлі та підсобному господарству;

обірвані електричні дроти та пошкоджений трансформатор для електропостачання;

зламано та викорчувано фруктові дерева

пошкоджено овочеві насадження.

Владиславом Голубом у відділення стаціонарного догляду Територіального центру було безкоштовно надано 3000 шт. цегли.

Територіальний центр висловлює щиру вдячність народному депутату Владиславу Глубу та його помічниці Інні Ключці за вчасно надану допомогу.

 

29.06.2017

Працівники Територіального центру взяли участь у тренінгу з протидії торгівлі людьми

 

20170706093929_image-0-02-05-3f249cca2f619f1b632cc1b144e4e7b59ed05cc882877c41158c7d851a08eb91-V

 

20170629_123502

 

29 – 30 червня працівники Територіального центру взяли участь у тренінгу з протидії торгівлі людьми та попередження ситуацій експлуатації дитячої праці.

Тренінг був проведений ЧБО ЛЖВ “Від серця до серця”, тренер – Марина Стадник.

Були запрошені і представники організацій, які займаються питанням протидії торгівлі людьми. Вони поділилися своїм досвідом та напрацюваннями в даній сфері.

Завдяки активній взаємодії учасників тренінгу та тренера створилася дружня та невимушена атмосфера.

По закінченню учасники отримали сертифікати та електронні носії з тематичною інформацією.

 

 

 

22.06.2017

Відділенню стаціонарного догляду було надано сучасну сушильну машину

 

????????????????????????????????????

22 червня, за сприяння народного депутата України Владислава Голуба, відділенню стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Територіального центру було надано сучасну сушильну машину для сушки білизни, що значно полегшить роботу обслуговуючого персоналу.

– Такої машини нам дуже не вистачало, адже в стаціонарі на обслуговуванні знаходиться 38 осіб. Речей багато, і процес прання, персоналу доставляє чимало клопотів. У зимову пору взагалі немає місця для того, щоб просушити одяг і постіль, тому сушарка значно полегшить нашу роботу, – каже завідувач відділення стаціонарного догляду Степан Дацько.

Дякуємо за плідну співпрацю!

14.06.2017

1305640739

Шановні медичні працівники стаціонарного відділення с. Лозівок та Черкаської ЦРЛ!

Прийміть найщиріші вітання зі словами вдячності за Вашу благородну працю. Споконвіку більше за скарби та всілякі надбання цінувалося здоров’я людини. А тому професія лікаря завжди була однією з найнеобхідніших і найшановніших. Саме для неї завжди були, є і будуть актуальними такі поняття, як доброта, гуманність благородність і професіоналізм. Ви даруєте людям найдорожче – здоров’я, віру та надію. З нагоди свята шлемо низький уклін усім працівникам охорони здоров’я за сумлінну та невтомну працю. Нехай сторицею повертається до вас добро, дароване людям. Нехай у ваших домівках завжди панують щастя і мир. Міцного здоров’я, благополуччя і добра Вам та родинам!

З повагою колектив Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району

07.06.2017

« Як змінити своє життя – 50 порад» для слухачів Університету третього віку

 

20170607_101300

 

7 червня в «Університеті третього віку» у с. Байбузи та с. Свидівок проведено заняття на тему: « Як змінити своє життя – 50 порад».

 

Під час спілкування з психологом Територіального центру Оленою Диченко та завідувачем відділення денного перебування Лесею Лисенко слухачі дізналися як:

внести у життя новизну та позитив

покращити свій фізичний та психологічний стан

створити затишний простір в оселі

гармоніювати почуття, думки

А також отримали інформацію про надання соціальних послуг мультидисциплінарною командою Територіального центру та обмінялися ідеями щодо проведення наступних занять.

За чашечкою чаю з солодощами “студенти” ділилися спогадами, життєвим досвідом, співали українських пісень.

В с. Байбузи позитивні емоції у слухачів викликали пісні у виконанні директора Будинку культури  — Любові Звонар, працівника Будинку культури — Олександра Шиятого та Дарини Левченко.

20170607_104910

Справжньою берегинею стародавніх, майже забутих пісень виявилася “студентка” Університету третього віку –  Лідія Перехрест, яка своїм співом доторкнулася до серця кожного з присутніх.

По закінченню занять було проведено анонімне анкетування задоволеності проведеними заходами та роботою надавачів соціальних послуг.

І хоча заняття закінчилися – слухачі не поспішали йти по домівках, а ще спілкувалися та ділилися позитивними враженнями й очікуванням нових зустрічей.

 

02.06.2017

Екологічний круїз «Нас зібрала одна природа» для працівників Територіального центру

20170602_105445

2 червня для працівників Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району було проведено екологічний круїз «Нас зібрала одна природа».

Відомо: чим багатша, красивіша природа, тим добріші люди, які мешкають там. Природа – джерело пізнання, матеріал для господарської діяльності, зміцнення здоров’я, щоб зберегти природу, потрібно її знати і любити. 

Участь в екокруїзі взали 7 команд, які креативно підійшли до представлення своїх учасників.

image-0-02-04-970b61659d094e81f92386c70c797245222dc79040acfee17dcd67185d5290bb-V

Для них були проведені веселі конкурси, а тим часом готувалась смачна та запашна каша.

image-0-02-05-140d2dcbb3ac4d4939f0c612fe06e1d0032af2e72d0a565fbc44df002156cc31-V

Було визначено команду, каша в якої була найсмачніша (кожна команда готувала кашу по своїй “таємній” технології) – це команда працівників відділення стаціонарного догляду с. Лозівок. По закінченню кожна команда отримала подарунки та титул.

На природі час летить дуже швидко, та спілкування з нею допомагає відновитися, зібратися з силами для вирішення важливих питаннь в нашому, «людському» світі…

Всім дякуємо за участь!!!

 

15.05.2017

Про співпрацю з німецьким районом Гота

DSC_0072

15 травня відбулось засідання круглого столу за участі представників німецького району Гота, які перебувають з дружнім візитом в Черкаському районі.

DSC_0069

У ньому зокрема взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації Руслан Чикало та директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району Валерій Вишиваний.

У своєму виступі Валерій Вишиваний зазначив що питанням соціального захисту одиноких непрацездатних громадан опікується Територіальний центр, на обслуговуванні якого перебуває 3366 осіб.

В минулому році відділення денного перебування надало соціальних послуг 1126 особам, відділення соціальної допомоги вдома — 2203 особам, з них — 211 особи з інвалідністю.

Представники німецького району Гота зазначили що вони готові розглядати інвестиційні соціальні проекти зі створення Центру для людей з інвалідністю, а також спільно вирішувати інші проблемні питання.

05.05.2017

Територіальний центр привітав ветеранів

з Днем Перемоги

 

GU5RX9PQhI4

Напередодні Дня Перемоги працівники Територіального центру привітали ветеранів подарунками та теплими словами.

gPWPSrOoAEI

Директор Територіального центру – Валерій Вишиваний висловив повагу та вдячність ветеранам за їх мужність, подвиги та Велику Перемогу. А також нагадав про готовність Територіального центру завжди надати їм допомогу та підтримку. Бажав міцного здоровʼя, довголіття, добробуту та мирного неба над головою.

GiyN9QoMiDo

 

Заступник директора – Наталія Воронкіна подякувала ветеранам за їх силу духу, за те, що самовіддано крок за кроком йшли до перемоги та відбудовували країну. Зичила доброго самопочуття, благополуччя та щастя.

У відділенні стаціонарного догляду с. Лозівок для ветеранів провели святкові культурно-мистецькі заходи, зустрічі з релігійною громадою. Хвилиною мовчання вшанували всіх тих, хто не повернувся з війни. По закінченню заходів, частували святковим обідом та солодощами.

23.03.2017

Захист прав споживачів – захист, який гарантований державою

 

2017-03-23 11.21.44

23 березня в “Університеті третього віку” в с. Байбузи проведено заняття на тему: “Захист прав споживачів – захист, який гарантований державою”.

Разом з психологом Територіального центру Оленою Диченко слухачі вивчали питання: “Закон України “Про захист прав споживачів” – що має знати кожен споживач?”, “Які права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості?”, “Що робити у разі затримки гарантійного ремонту?”, “Чи можна обміняти товар належної якості?”, “Куди звертатись споживачеві за захистом своїх прав?”.

2017-03-23 11.38.29

Створили незабутню атмосферу та подарували чудовий настрій пісенними дарунками: “Мала баба курку…”, “А зі мною був красивий…” та ін. директор Будинку культури – Любов Звонар та працівник Будинку культури – Шиятий Олександр.

2017-03-23 12.14.17

А попіклувалася про запашний чай та смачні солодощі соціальний робітник Ольга Масик.

2017-03-23 11.21.16

Як завжди заняття в Університеті третього віку були цікавими та корисними. А посмішки на обличчях слухачів та їх теплі слова вкотре надихнули.

 

Запрошуємо всіх бажаючих людей похилого віку, а також людей з інвалідністю (які досягли 18-річного віку) до навчання в Університеті третього віку!

Довідки за телефоном: (0472) 71 26 89.

 

28.02.2017

 

“Лицарі сонця” подарували сонячний настрій

літнім людям

DV_iDAAcPBA

Козацький рій “Лицарі сонця” Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24, учасники військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) подарували сонячний настрій літнім людям, які обслуговуються у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання.

cSQVUyiIChI

Теплими словами, концертною програмою та подарунками людей похилого віку порадували:

Проценко Ярослава Олександрівна – керівник рою, Сухенко Ольга Володимирівна – педагог-організатор, Каюда Аліна (9-Б клас) – ройова, Галенко Яна (9-Б клас), Тарасенко Шота (8-Б клас), Сухенко Катерина (8-А клас), Яремчук Інна (8-А клас), Шумейко Євгенія (7-А клас), Малюшенко Сергій (7-А клас), Баранов Руслан (7-А клас).

lp7Itw69pkg

Позитивні емоції викликали українські пісні, вірші та щирі побажання здоров’я і довгих років життя.

GCjhHKvc9Bc

Особливо приємним було знайомство й безпосереднє спілкування молодого та сторшого покоління.

Територіальний центр висловлює подяку “Лицарям сонця” за патріотизм, добродійність, особистий внесок у допомогу малозахищеним верствам населення та бажає міцного здоров’я й успіхів.

24.02.2017

 Турбуємося разом

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району активно співпрацює з громадськими організаціями та представниками малого бізнесу. Так соціальне міні-ательє «Майстерня успіху», відкрите завдяки фінансовій підтримці ПАТ «Миронівський хлібопродукт» у с. Червона Слобода, надає безкоштовні послуги з ремонту одягу підопічним Територіального центру. Мати своє ательє – це давня мрія Ірини Діброви, яка ставила перед собою не лише бізнес-мету, а й соціальні цілі – проведення майстер-класів для вразливих верств населення. На одному з таких майстер-класів Ірина вчила людей похилого віку дарувати «нове життя» старим речам.

 

Турбуємося разом 1

Окрім того, в рамках діяльності «Майстерні успіху» волонтери збирають речі для ремонту, у підопічних Територіального центру та повертають уже відремонтовані їм додому.

Територіальний центр турбується не лише про підопічних, а й про своїх працівників. На замовлення адміністрації Територіального центру, Ірина Діброва пошила фартухи для соціальних робітників. Наразі, вона шиє для них зручні сумки.

IMG_4531

У наданні соціальних послуг Територіальним центром, важливим є комплексний підхід. Волонтери Черкаського регіонального жіночого благодійного фонду «Я – ЖІНКА» надають підопічним Територіального центру безкоштовні перукарські послуги, допомагають по господарству «чоловічою» роботою. У перспективі надання безкоштовних послуг з прання та прасування – завдяки відкриттю громадської пральні у с. Червона Слобода. Пральня працюватиме завдяки підтримці Міжнародної Організації з міграції, яка придбала необхідне обладнання – пральні машини, праски, сушарки для білизни, дошки прасувальні та засоби для прання.

Тісна співпраця Територіального центру з громадськими організаціями дає можливість забезпечити індивідуальний підхід до кожного, хто потребує допомоги. Тож про людей ми турбуємося разом.

31.01.2017

Про підсумки роботи Територіального центру та завдання на поточний період

IMG_4402
IMG_4401

31 січня проведено робочу нараду з працівниками Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району.

Нарада відбулася за участі голови районної ради Собка Олексія Петровича, заступника голови районної державної адміністрації Коренюка Петра Володимировича та директора Територіального центру Вишиваного Валерія Миколайовича.

“Питання соціального захисту населення для нас завжди були і залишаються пріоритетними, – зазначив Валерій Вишиваний, – в 2016 році Територіальним центром виявлено 3 623 громадян похилого віку, інвалідів та інших, які потребують соціального обслуговування, з яких – 3 366 осіб обслужено, що становить 92,91 відсотка, до виявлених.

На протязі звітного періоду відділенням денного перебування обслужено 1126 осіб, або на 844 осіб менше проти відповідного періоду 2015 року, відділенням соцдопомоги вдома чисельність обслужених громадян становить 2 203 особи, або на 515 осіб менше проти відповідного періоду 2015 року.

Зменшення чисельності громадян, якими опікується Територіальний центр Черкаського району пояснюється насамперед проведенням реформи місцевого самоврядування та децентралізацією влади, в результаті якої утворено Білозірську об’єднану територіальну громаду із смт. Ірдинь та передачею відповідних функцій із мешканцями цих населених пунктів новоутвореному Терцентру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) вказаної ОТГ.

Наразі, в районі проводиться відповідна робота по створенню ще двох об’єднаних територіальних громад на базі Червонослобідської ОТГ, куди увійде 18 населених пунктів та Мошнівську ОТГ з 17 населеними пунктами.

На сьогодні, відділенням соціальної допомоги вдома. забезпечено безоплатне обслуговування 1939 громадян, які не мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. На платному обслуговуванні перебуває 264 громадян.

Від надання платних соціальних послуг отримані кошти направляються на придбання для соціальних працівників і робітників канцелярських товарів, спецодягу, та часткове фінансування деяких інших статей витрат. Для прикладу, соціальним робітникам в минулому році закуплено 56 нових велосипедів. Ця робота буде продовжуватись і в поточному році.

Через пункт прокату потребуючим громадянам району видано 28 засобів реабілітації.

У відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання на 40 ліжко-місць в даний час мешкає 35 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, з них 17 підопічних мають повністю втрачену рухому активність

Лікарями вузької кваліфікації Мошнівської районної лікарні 01.12.2016 проведено поглиблений медичний огляд підопічних відділення.

Мешканців установи обслуговує персонал в кількості 21 особи. Проживаючі забезпечені 5-ти разовим харчуванням. Вартість утримання одного підопічного становить 3100 гривень на місяць. Кількість проведених підопічними ліжко-днів у 2016 році становила 13513 л/дні. Виконання натуральних норм харчування – 92,3 %.

Згідно з планом організаційних та практичних заходів із евакуації підопічних 03.06.2016 в стаціонарному відділенні с. Лозівок за участі Черкаcького міжрайонного відділу управління ДСНС України в Черкаській області і Мошнівського пожежно – рятувального загону проведено навчальне тренування на випадок виникнення пожежі.

На випадок виникнення екстремальної ситуації стаціонарне відділення забезпечене бензиновим генератором, будівля установи має захист від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів.

В стаціонарі проведено виконання робіт з вогнезахисного оброблення дерев’яних конструкцій, а також встановлено автоматичну протипожежну сигналізацію.

З метою поліпшення житлово-побутових умов проживання підопічних в спальному корпусі проведено ремонт кімнат, закуплено нові меблі (20 ліжок з ортопедичними матрацами, шафи, тумбочки). Придбано нову промислову пральну машину, електроплиту, бензопилу, кутошліфувальну машинку,три переносні ліхтарі, два електрочайники, праску, 10 енергозберігаючих ламп, в кімнатах, де мешкають підопічні, поклеєні нові шпалери, постелено лінолеум та замінено двері. Заготовлено власними силами 60 складометрів дров, закуплено 5,0 тонн вугілля-антрациту і нещодавно, завезено ще 6 тонн вугілля для опалення установи.

Проведено заготівлю картоплі і овочевої продукції в межах норм споживання, а також консервацію овочів, фруктів та різноманітних компотів біля 3 000 літрів. В рахунок благодійної допомоги ТОВ АПК «Маїс» надавало підопічним яблука, ДП «Перемога Нова» – куряче м’ясо та яйця.

Завдяки тісній співпраці з районним Товариством Червоного Хреста вдалось забезпечити мешканців установи в достатній кількості продуктами «борщового набору».

У відділенні стаціонарного догляду регулярно проходять благодійні акції і Дні відкритих дверей. При цьому, слід відмітити, що в основі цих заходів лежать не разові акції, а щоденна систематична робота як адміністрації Терцентру так і працівників стаціонару. В заходах беруть активну участь спонсори, учасники художньої самодіяльності (постійним гостем підопічних є фольклорний ансамбль «Молодички молодії» з Мошенського будинку культури, релігійні громади району, учні навчальних закладів), підопічним вручаються подарунки, продовольчі набори, готуються святкові обіди.

На сайті Територіального центру Черкаського району постійно висвітлюються актуальні питання стосовно діяльності установи, запровадження державних стандартів у сфері соціальних послуг, забезпечення життєдіяльності підопічних та інша інформація.

Необхідно активніше залучати до цієї роботи соціальних працівників з метою всебічного інформування населення по наданню соціальних послуг у відповідності до запроваджених державних стандартів.

Працівниками Терцентру проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання заявників та складено 341 актів, з яких, зокрема 214 направлено до комісії по наданню одноразової грошової допомоги облдержадміністрації і 97 актів – районному Фонду «Милосердя і здоров’я» для прийняття відповідних рішень.

Питання, що планується вирішити найближчим часом

завершення добудови адміністративно-господарського приміщення в стаціонарному відділенні, що дало б змогу забезпечити належні та безпечні умови проживання підопічних (по дві особи в кімнаті), облаштувати належним чином ритуальну кімнату для померлих;

– вивчення питання щодо можливості відкриття стаціонарного відділення в с.Леськи;

– продовжити роботу по впровадженню державних стандартів, інноваційних форм і методів, реформування системи надання соціальних та реабілітаційних послуг, забезпечити на належному рівні надання якісного соціально-побутового та медичного обслуговування у першу чергу одиноким громадянам, учасникам АТО та членам їх сімей;

– забезпечення новими велосипедами всіх соціальних робітників;

– активізувати роботу з громадськими організаціями та благодійними фондами щодо співпраці та отримання гуманітарної допомоги, зокрема грантів.

Життя корегує будь-які плани і завдання, а тому для наших підопічних необхідно зробити все, аби вони менше відчували свою самотність. Бо на першому місці у нашій роботі – це турбота про людей, які опинились у непростих життєвих обставинах.”

24.01.2017

Фотоконкурс «Моя бабуся»

Управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області оголошує фотоконкурс «Моя бабуся» серед жителів Черкаського району. Конкурс триватиме з 1 до 24 лютого 2017 року. Переможці візьмуть участь у другому етапі конкурсу, який проведе головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області.

Участь у фотоконкурсі може взяти будь-який житель регіону, який надішле фото бабусі (з темою листа «Бабуся») на адресу управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі — електронна адреса: 2323@ck.pfu.gov.ua

Номінації конкурсу:

– «Найбагатша бабуся» (має багато онуків). Приймаються фото бабусь разом із онуками.

– «Найвеселіша бабуся»

– «Найсучасніша бабуся»

Переможець конкурсу в кожній номінації отримає подарунок.

Правила участі в конкурсі:

 1. Учасник фотоконкурсу має надіслати конкурсні роботи в зменшеному розмірі — не більше, ніж 2 Мб — одне фото, в форматі JPEG з темою повідомлення «бабуся». В електронному листі, окрім фото необхідного розміру, має бути текстовий файл з описом:

  – П.І.Б. бабусі, вік;

  – контактний телефон та адреса електронної пошти;

  – назва фото;

  – номінація, обрана для участі.

 2. Переможців визначають організатори фотоконкурсу.

 3. Учасник фотоконкурсу погоджується, що його робота може бути надрукована в будь-якому регіональному виданні, на виставці чи розміщена на будь-якому інтернет-порталі без виплати винагороди.

 4. У випадку виникнення претензій з боку третіх осіб стосовно фото, надісланих на конкурс, учасник зобовʼязується урегулювати їх своїми силами. Учасники фотоконкурсу є відповідальними за порушення авторських прав і прав третіх осіб.

 5. Участі в конкурсі не беруть:

  – анонімні фото;

  – фото, що не відповідають тематиці конкурсу;

  – фото невідповідного розміру;

  – оригінали фотографій (фото надсилати лише в електронному вигляді або скановані).

 

 

 

13.01.2017

Безпека життя – на першому плані!

На виконання протоколу №36 від 28 грудня 2016 року засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації «Про заходи щодо недопущення нещасних випадків серед населення та загибелі людей під час святкування Новорічних свят, Різдва Христового і Водохреща» Терцентром забезпечено виконання окреслених завдань в межах компетенції з вищеозначеного питання.

В стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання на 40 ліжко-місць, де мешкає в даний час 37 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, здійснено комплекс профілактичних заходів спрямованих на попередження виникнення екстремальної ситуації.

Вивішено схематичний план евакуації людей на випадок пожежі, з обслуговуючим персоналом установи проведено інструктаж з пожежної безпеки, вивішені таблички із зазначенням номеру телефонів для виклику пожежної охорони у приміщеннях та на видних місцях.

В стаціонарному відділенні встановлено автоматичну протипожежну сигналізацію, є в наявності бензиновий генератор, будівля установи має захист від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів.

На випадок проведення можливої евакуації підопічних з інвалідністю, зокрема з порушеннями органів опорно-рухового апарату, зору, слуху розроблено і відпрацьовано план організаційних і практичних заходів щодо переселення вказаної категорії громадян до Мошнівської районної лікарні.

З метою унеможливлення ускладнення епідемічної ситуації на грип та ГРІ відповідно до наказу Терцентру від 07.12.2016 №126-03 в стаціонарному відділенні обмежено проведення масових заходів та посилено дезінфекційний режим.

Соціальними робітниками постійно проводиться інформаційно-роз*яснювальна робота серед одиноких непрацездатних громадян району, які користуються пічним опаленням щодо дотримання протипожежних заходів у їх домоволодіннях.

На період ускладнення погодних умов з метою попередження загибелі людей внаслідок переохолодження в Терцентрі запроваджено чергування відповідальних працівників, соціальними робітниками проводиться патрулювання в населених пунктах.

 

27.12.2016

Звіт

про проведення моніторингу та внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг догляд вдома та догляд стаціонарний у Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району

На виконання Наказу Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 №904, відповідних листів від 19.08.2014 № 9176/0/14-14/014 і Департаменту соціального захисту населення від 29.08.2014 року № 287/07 та з метою забезпечення практичної реалізації впровадження децентралізації у розподілі соціальних послуг і забезпечення прозорості їх надання структурним підрозділам Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району наказом від 15 червня 2015 року № 97-03 створено комісію з моніторингу та оцінки якості соціальних послуг, призначено відповідальних, затверджено плани проведення оцінки та засідань комісії та наказ про внесення змін до наказу №57-03 від 19.06.2015 року (наказ 27-03 від 24.02.2016р).

Станом на 01.07.2016 по Терцентру виявлено 3444 громадян похилого віку, інвалідів та інших, які потребують соціального обслуговування, з яких – 3160 осіб обслужено, що становить 91 відсоток до виявлених, в т.ч.:

 • ветеранів війни та членів сімей загиблих – 628 осіб;

 • дітей війни – 1434 особи;

 • ветеранів праці – 1017 осіб;

Соціальним обслуговуванням охоплено території 37 населених пунктів всіх 21 сільських рад.

Навантаження на кожного соціального працівника та робітника становить в середньому по 19 осіб, при встановленому нормативі 6 одиноких громадян у сільській місцевості.

Соцпрацівники і робітники відвідують своїх підопічних 2-3 рази на тиждень та надають їм послуги відповідно до укладених договорів. Відділенням було забезпечено безоплатне обслуговування громадян, які не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Громадяни, які мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, перебували на платному обслуговуванні, а саме 249 громадян.

В стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання на 40 ліжко-місць в даний час мешкає 38 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, з них 16 підопічних мають повністю втрачену рухому активність (лежачі). За статусом: інваліди загального захворювання – 8 осіб, «Діти війни» – 14 осіб, «Учасники війни» – 3 особи, «Ветерани праці» – 5 осіб.

Мешканців установи обслуговує персонал в кількості 21 особи. Проживаючі забезпечені п’ятиразовим харчуванням, Вартість утримання 1 підопічного на платній основі становить 3100 гривень на місяць.

Для обробітку 0,8 га орної землі в наявності є трактор МТЗ-50 (рік випуску – 1975), плуг, культиватор, причіп. В експлуатації знаходяться автомобіль “Нива” (1992 року випуску) з двома автопричіпами.

В підсобному господарстві утримується корова, теля, двоє свиней. Забезпечення тварин та птиці підсобного господарства кормами проводиться в основному за рахунок продукції власного виробництва, активній участі соціальних працівників і робітників, благодійній допомозі фізичних і юридичних осіб та наявних трьох земельних паїв.

У травні п.р. медсестра стаціонарного відділення пройшла навчальні курси з основ довготривалого догляду за підопічними, організованими Департаментом соцзахисту населення.

Лікарями вузької кваліфікації Мошнівської районної лікарні 01.12.2016 проведено щорічний поглиблений медичний огляд підопічних стаціонарного відділення.

Наказом від 25.05.2016 №70-03 затверджено план заходів по евакуації підопічних на випадок надзвичайних ситуацій та стихійного лиха.

Наказом від 01.06.2016 №79-03 в стаціонарному відділенні створено добровільну пожежну дружину в кількості 7 осіб та пожежно-технічну комісію при Терцентрі в складі 5 осіб, затверджено план роботи та заходи по профілактиці пожежної безпеки. Призначено відповідальну особу за охорону праці і протипожежну безпеку, яка пройшла навчання в установленому порядку.

Згідно з планом організаційних та практичних заходів із евакуації підопічних 03.06.2016 в стаціонарному відділенні за участі Черкаcького міжрайонного відділу управління ДСНС України в Черкаській області і Мошнівського пожежно – рятувального загону проведено навчальне тренування на випадок виникнення пожежі.

На випадок проведення евакуації із зони можливого ураження підопічних з інвалідністю, зокрема з порушеннями органів опорно-рухового апарату, зору, слуху розроблено і відпрацьовано план організаційних і практичних заходів щодо переселення вказаної категорії громадян до Мошнівської районної лікарні.

Здійснено комплекс профілактичних заходів спрямованих на попередження пожеж. Розроблений та вивішений на видному місці схематичний план евакуації людей на випадок пожежі, з обслуговуючим персоналом установи проведено інструктаж з пожежної безпеки, вивішені таблички із зазначенням номеру телефонів для виклику пожежної охорони у приміщеннях та на видних місцях.

В стаціонарному відділенні встановлено автоматичну протипожежну сигналізацію, а також проведено повторні роботи з вогнезахисного оброблення дерев’яних конструкцій.

На випадок виникнення екстремальної ситуації стаціонарне відділення забезпечене бензиновим генератором, будівля установи має захист від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів.

Для підопічних з повною втратою рухомої активності (лежачі), в цьому році закуплено 20 нових комплектів ліжок з ортопедичними матрацами, шкафами для одягу та при ліжковими тумбами, нові промислову пральну машину та електричну плиту, проведено косметичний ремонт в спальних кімнатах, приведено в належний стан пандус. Засобами реабілітації забезпечено всіх потребуючих мешканців установи.

Завдяки утриманню власного підсобного господарства, присадибної ділянки та теплиці підопічні забезпеченні п’ятиразовим калорійним харчуванням – свіжими та якісними м’ясними і молочними продуктами, овочами на протязі всього року.

У відділенні регулярно проводяться благодійні акції, під час релігійних свят дотримуються християнські звичаї, перед мешканцями установи постійно виступають учасники художньої самодіяльності з концертами. При цьому, слід відмітити, що в основі цих заходів лежать не разові акції, а щоденна систематична робота як адміністрації Терцентру так і працівників стаціонарного відділення. В заходах беруть активну участь спонсори, підопічним вручаються подарунки, продовольчі набори, готуються святкові обіди.

Виходячи з викладеного, слід вважати, що робота персоналу стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання на 40 ліжко-місць поставлена на належному рівні.

З метою проведення моніторингу та внутрішньої оцінки якості надання соціальної послуги вдома та стаціонарного догляду проведено визначення  індивідуальних потреб з урахуванням ступеня індивідуальних потреб на основі шкали оцінки можливості виконання елементарних та складних дій на кожного громадянина, який отримує соціальну послугу догляду вдома та стаціонарного догляду, складено індивідуальні плани догляду на кожного отримувача соціальної послуги догляду вдома та стаціонарного догляду, переукладено договори відповідно до вимог Держстандарту на всіх отримувачів соціальної послуги догляду вдома та стаціонарного догляду. Територіальний центр використовує такі методи оцінки: опитувальник, який  заповнюється з метою отримання відгуків стосовно організації та надання послуги догляду вдома. В опитуванні взяли участь 1586 отримувачів соціальної послуги; проводяться співбесіди; телефонне опитування, проаналізовано характер звернень, які реєструються у журналі обліку особистого прийому громадян. За період проведення оцінки скарг не зареєстровано, а звернень зареєстровано від 30 осіб.

Внутрішню оцінку якості соціальних послуг працівниками територіального центру здійснено шляхом самооцінки, яка проводиться щомісячно. За результатами самооцінки 64% соціальних робітників одержали «добру оцінку», 16 % – «задовільну». 

Оцінка якості соціальних послуг визначається із застосуванням шкали оцінки якісних та кількісних показників якості надання соціальних послуг.

При проведенні внутрішньої оцінки якості надання соціальної послуги догляду вдома та стаціонарного догляду застосовуються показники якості соціальної послуги такі як: адресність та індивідуальний підхід, результативність, своєчасність, доступність та відкритість, повага до гідності отримувача соціальної послуги, професійність.

Адресність та індивідуальний підхід: згідно звернень громадян визначено індивідуальні потреби у соціальних послугах (згідно індивідуальних планів – 100%). Всі особові справи підопічних містять індивідуальні плани надання соціальної послуги догляду вдома,  відповідають визначеним індивідуальним потребам отримувачів соціальної послуги.

Результативність: згідно телефонного опитування (60% опитаних) підопічні задоволені соціальною послугою догляду вдома, що відображається покращенням емоційного, психологічного, фізичного стану отримувачів соціальної послуги, позитивними змінами у стані отримувача соціальної послуги у процесі її надання порівняно з періодом, коли соціальна послуга догляду вдома не надавалась; скарг зі сторони підопічних не було.

Своєчасність: рішення про надання соціальної послуги догляду вдома чи відмову у її наданні приймається терцентром протягом 14 календарних днів з моменту звернення (подачі заяви) отримувача(ем) соціальної послуги або його законного(им) представника(ом) та з урахуванням ступеня індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги та  складання індивідуального плану здійснюються протягом 5 календарних днів з дати  звернення отримувача(чем) соціальної послуги або його законного представника (законним представником).

Результати визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги є підставою для складання /перегляду/ індивідуального плану та укладання договору про надання соціальної послуги догляду вдома та стаціонарного догляду.

Через 30 днів з дня початку надання соціальної послуги догляду вдома та стаціонарного догляду соціальним працівником, персоналом стацвідділення (за потреби) проводиться повторне визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги з метою коригування індивідуального плану (за потреби).

Надалі повторне визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги здійснюється один раз на півроку.

Протягом 5 днів з дня прийняття рішення про надання соціальної послуги догляду вдома та стаціонарного догляду укладається договір про її надання, який підписується у двохсторонньому порядку. Строки та терміни надання соціальної послуги відповідають зазначеним у договорі.

Доступність та відкритість: розташування терцентру є вдалим, він знаходиться в центрі міста зі зручним транспортним сполученням. На першому поверсі чотирьохповерхової адміністративної будівлі облаштовано пандус для людей з обмеженими фізичними можливостями .

Приміщення й кабінети знаходяться на першому поверсі будівлі, що є безумовно позитивним моментом для відвідувачів.

Сектор очікування обладнано місцями для сидіння 4-5 осіб.

Вздовж коридорів оформлені стенди з інформацією про порядок надання, умови та зміст соціальної послуги, виготовлено буклети про правозахисні організації та порядок подання і розгляду скарг, вивішено графік прийому громадян, пам’ятка про Державний стандарт догляду вдома, картка догляду вдома, інформацію також розміщено на сайті Територіального центру.

Повага до гідності отримувача соціальної послуги: під час проведення внутрішнього моніторингу  та згідно проведених опитувань по телефону отримувачів соціальних послуг задоволені роботою соціальних робітників.

Працівники територіального центру зобов’язуються ввічливо та коректно ставитися до громадян під час здійснення своїх посадових обов’язків, зберігати в таємниці конфіденційну інформацію, отриману в процесі виконання службових обов’язків (п. 2.4 Договору про надання соціальних послуг). Випадків порушення договору не виявлено.

Професійність: Штатний розпис сформовано відповідно до законодавства з урахуванням спеціалізації.

Згідно шкали оцінки якісних та кількісних показників соціальних послуг показники відповідають встановленому рівню -“Добре”.

Однак, матеріально-технічна база територіального центру, а особливо приміщення, не дають можливості в повному обсязі надавати якісні послуги. Мала площа кабінетів і відсутність їх кількості не дають можливості спеціалістам приймати підопічних індивідуально. Тому для ефективної роботи потрібне більше приміщення , щоб мати змогу залучати більшу кількість людей.

Відповідно до норм Порядку визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 20.01.2014 № 28 працівники терцентру шляхом опитування та співпраці з медичними закладами, представниками сільських рад проводили виявлення громадян, які потребують надання різних видів соціальних послуг, та визначенням індивідуальних потреб даних громадяну соцпослугах, з метою надання їм своєчасної допомоги та, в разі необхідності,  розширення спектру соціальних послуг у 2016 році.

Протягом звітного періоду у Територіальному центрі було проведено внутрішні наради з питань роботи структурних підрозділів терцентру щодо надання соціальних послуг мешканцям району. Також було проведено: семінари на тему: «Державний стандарт догляду вдома», «Державний стандарт стаціонарного догляду осіб, які втратили / не набули здатність до самообслуговування», «Визначення індивідуальної потреби отримувача соціальної послуги», «Складання індивідуального плану»;  навчання  –  на тему «Поняття  про моніторинг та внутрішню оцінку якості соціальних послуг та порядок їх проведення.».  Завідувач відділення соціальної допомоги вдома брала участь у семінарі з питань порядку надання пільг та субсидій  у зв’язку із встановленням державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування та внесенням змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Комісією з внутрішньої оцінки якості соцпослуг та завідувачами відділень протягом року проводились  планові та раптові  перевірки роботи соціальних робітників та персоналу стаціонарного відділення. В цілому протягом даного періоду проведено 28 перевірок.

З метою удосконалення соціального обслуговування (надання соціальних послуг) до кінця 2016 року планується наступне:

– продовжувати роботу щодо виявлення одиноких громадян та осіб з обмеженими фізичними можливостями з метою надання їм необхідної допомоги. А також роботу щодо вивчення потреб мешканців Черкаського району у соціальних послугах.

Засідання Комісії оформлялися протоколом (100 %). Внутрішня оцінка якості надання соціальної послуги догляду вдома та стаціонарного догляду визначалася із застосуванням шкали оцінки якісних та кількісних показників якості надання соціальних послуг (узагальнювалися статуси, які переважали).

Показники

якісні

Від 80% до 100%

(добре)

Від 51% до 79%

(задовільно)

Від 0% до 50%

(незадовільно)

Адресність та індивідуальний підхід

«Добре»

Результативність

– задовільно

Своєчасність

«Добре»

Доступність

«Добре»

Повага до гідності отримувача соціальної послуги

«Добре»

Професійність

«Добре»

 

Показники кількісні

Від 0 % до 20 %

Від 21 % до 50%

Від 51 % до 100%

Кількість скарг та результат їх розгляду

«Добре»

Кількість задоволених звернень про отримання соціальної послуги догляду вдома та стаціонарного догляду

«Добре»

Кількість працівників, які пройшли атестацію

«Добре»

Згідно шкали оцінки якісних та кількісних показників соціальних послуг, показники відповідають встановленому рівню – «Добре».

Оцінка якості соціальних послуг в цілому

 

Узагальнений статус

Рекомендації по роботі із суб’єктом, що надає соціальну послугу

«добре»

продовжувати роботу з суб’єктом

«задовільно»

«незадовільно»

Проте, не зважаючи на «добру» оцінку якості соціальних послуг Територіального центру, необхідно здійснити наступні заходи для покращення роботи установи, а саме:

 регулярно проводити аналіз та обробку індивідуальних планів соціальної послуги, забезпечувати оформлення даних відповідно вимог законодавства;

постійно проводити відповідну роботу з надавачами соціальних послуг щодо підвищення якості соціально обслуговування отримувачів послуг;

проводити відповідну роботу, спрямовану на своєчасність та результативність розгляду скарг і звернень отримувачів соціальних послуг;

своєчасно здійснювати аналіз та обробку індивідуальних планів надання соціальної послуги в частині їх перегляду;

вишукати можливість щодо розширення площі Територіального центру з метою підвищення ефективності роботи його структурних підрозділів, зокрема відкриття ще одного відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання;

в межах фінансової можливості сприяти зміцненню матеріально-технічної бази Територіального центру в частині забезпечення соціальних працівників і робітників необхідним інвентарем, спецодягом, велосипедами;

продовжити роботу з благодійними фондами, приватними підприємцями і підприємствами, релігійними конфесіями у напрямку надання допомоги молозабезпеченим громадянам району;

забезпечити в межах повноважень виконання районної комплексної програми на 2016-2017 роки щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації учасників АТО та членів їх сімей.  

19.12.2016

День Святого Миколая

в стаціонарному відділенні 

Свято-МИколая-Лозівок-1

%d1%81%d0%b2%d1%8f%d1%82%d0%be-%d0%bc%d0%b8%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b0%d1%8f-%d0%bb%d0%be%d0%b7%d1%96%d0%b2%d0%be%d0%ba

Вже стало доброю традицією в стаціонарному відділенні с. Лозівок проводити урочисті заходи до Дня Святого Миколая.

Ось і цього разу, 19 грудня, дотримуючись християнських традицій і звичаїв завітали в цей заклад до підопічних з святковими привітаннями постійні «гості» – учасники фольклорного ансамблю «Молодички молодії» Мошнівського будинку культури разом з сільським головою Шкарбутою Богданом Вікторовичем.

В черговий раз мешканці стаціонару отримали велике задоволення від створеної атмосфери, яку їм подарували аматори художньої самодіяльності та від святкового обіду, приготованого персоналом закладу.

Але основне для стареньких, це створення душевного комфорту аби розрадити їхню старість.

 

06.11.2016

Вітаємо

з Днем працівника соціальної сфери!

roses-1229148_1920

Коли листопад знову стукає в двері,

А осінь дарує останнє тепло,

В День працівника соціальної сфери,

Прийміть щиру вдячність за те що було у вашій роботі терпіння,

І віра, старанність у праці, сердець доброта,

Любов до людей безумовна та щира, 

Шануюча душі й поважні літа.

Тож хай у вас радості буде багато,

Так щоб на обличчі світилась вона!

Хай кожен ваш день буде схожим на свято!

Здоров`я, достатку і щастя сповна!

 

 

 

04.11.2016

До професійного свята – Дня працівника соціальної сфери:

«Милосердя, професіоналізм і сумління…»

dsc_0044

 

dsc_0057       

       У цивілізованому світі – здоров’я суспільства, обличчя держави, моральний клімат насамперед визначаються  дотриманням прав і гарантій для людей, особливо з обмеженими фізичними можливостями.

Саме такою категорією громадян опікується Територіальний центр, який функціонує на терені Черкаського району  понад 23 роки. До його складу входять відділення соціальної допомоги вдома, стаціонарне відділення та відділення соціально-побутової адаптації, на обслуговуванні яких перебуває біля 3,5 тисяч одиноких непрацездатних громадян похилого віку, а також  пункт прокату засобів реабілітації, послугами якого скористалося за весь період його роботи майже 400 потребуючих громадян району.

Соціальні робітники допомагають громадянам, які неспроможні самостійно впоратися з побутовими справами. Вони для немічних та одиноких громадян стали опорою. Адже, для самотніх людей дуже важливо знати, що про них є кому подбати, вислухати і розрадити.

Також важливою є матеріальна підтримка і допомога продуктами харчування, одягом взуттям, предметами першої необхідності. Коло обов’язків у працівників відділень надзвичайно широке, до того ж вони мають справу з людьми нелегкої долі – до кожного треба мати індивідуальний підхід, вміння знайти шляхи до порозуміння.

        Важливим підрозділом Територіального центру є стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання на 40 ліжко-місць. В цьому році тут проведено ремонт спального корпусу, де проживають 39 інвалідів, ветеранів війни і праці.

В приміщенні повністю замінено дерев’яні вікна на склопакети, встановлено нові сучасні двері як в кімнатах так і вхідні. Закуплено 20 ліжок з ортопедичними матрацами, для ліжко хворих з втраченою рухомою активністю, а також придбано нові стільці, приліжкові тумби і шкафи, промислову пральну машину та інше.

Установа, починаючи з минулого  опалювального сезону повністю переведена на опалення твердим паливом завдяки встановленню і введенню в експлуатацію твердопаливного котла.

З метою дотримання протипожежної безпеки в приміщенні встановлено автоматичну протипожежну сигналізацію та проведено вогнезахисне оброблення дерев’яних конструкцій.

Завдяки утриманню власного підсобного господарства, присадибної ділянки та теплиці підопічні забезпеченні п’ятиразовим калорійним харчуванням – свіжими та якісними м’ясними і молочними продуктами, овочами на протязі всього року.

У відділенні регулярно проводяться благодійні акції, під час релігійних свят дотримуються християнські звичаї, перед мешканцями установи постійно виступають учасники художньої самодіяльності з концертами.

Для своєчасного і якісного надання соціальних послуг підопічним, які мешкають в 37 населених пунктах району соціальним  робітникам закуплено в цьому році 30 нових велосипедів. Адже, окрім їхніх безпосередніх обов’язків соціальні робітники тісно співпрацюють із сільськими радами тих сіл, де обслуговують своїх підопічних. Беруть активну участь у благоустрої населених пунктів, доглядають обеліски, перед поминальними днями прибирають на кладовищах, заготовляють продукцію для підопічних стаціонарного відділення, залучають керівників місцевих підприємств та підприємців до надання благодійної допомоги.

Напередодні професійного свята слід відмітити кращих соціальних працівників і робітників: Гончаренко Лідію Миколаївну, Нелень Антоніну Миколаївну, Коваль Інну Володимирівну, Перетятько Ірину Василівну, Намуйлик Валентину Олексіївну, Гаркушу Тетяну Іванівну, Трофімову Наталію Сергіївну, Білик Любов Іванівну, завідувача стаціонарним відділенням Дацька Степана Степановича, медичну сестру Піроженко Тетяну Миколаївну, ванницю Нечаєву Тетяну Миколаївну, бухгалтера тер центру Шутенко Ірину Геннадіївну, економіста Бобух Світлану Михайлівну, водія Богуцького Василя Степановича.

Приємно, що нинішнє покоління соціальних працівників продовжує трудові традиції, закладені старшими, які зробили значний внесок у розвиток установи, зміцнення її матеріально-технічної бази.

З моменту створення Терцентру і донині працюють соціальними працівниками і робітниками: Богуцька Ганна Іванівна, Лисенко Неля Іванівна, Стороженко Тетяна Михайлівна, Колісник Світлана Василівна, Овчар Олена Григорівна, Ляхович Наталія Григорівна, Адаменко Віра Іванівна, Масик Ольга Григорівна, Власенко Валентина Петрівна, Пуш Тетяна Петрівна, Ворона Ольга Володимирівна, Кошелко Валентина Михайлівна.

Із дня відкриття стаціонару тут трудяться Ремез Світлана Іванівна, Логвинюк Світлана Анатоліївна, Сухорук Віра Іванівна.

День працівника соціальної сфери – свято всіх, чия діяльність сповнена гуманізму, милосердя і тепла. Відзначення цього свята це справедлива шана суспільства за щоденну, не завжди помітну, але таку потрібну справу – розв’язання соціальних проблем населення. До цієї знаменної дати причетні ті, хто постійно стикається з людськими негараздами, робить все для того, щоб люди, котрі потрапили в непрості життєві ситуації, не почували себе обділеними та самотніми.

Працівникам Територіального центру завжди були і є притаманні такі якості, як високий професіоналізм, самовіддане служіння обраній справі, доброта, чуйність і щедрість душі. І нехай і надалі не вичерпується віра в щедрість людської душі, милосердя й бажання бути корисними іншим. Низький Вам уклін за увагу та піклування про людей. Бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, успіхів і добробуту, миру й родинного затишку.

 

 

 

06.10.2016

Відбувся святковий захід

в с. Сагунівка

 

sam_4052

 

На минулому тижні відбувся святковий захід в с. Сагунівка з нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана.

Цей день став особливим для старшого покоління – покоління тих, хто передаючи свій багатий життєвий досвід та знання, плекають надбання та традиції українського народу.

Голова Сагунівської сільської ради Бодяненко Ірина Іванівна привітала односельчан і зазначила, що це свято спрямоване на те, щоб люди похилого віку могли відчути небайдужість до них, поспілкуватися.

З теплими словами привітань та побажанням довгих років життя, міцного здоров`я, щастя та добробуту, до людей поважного віку звернулися заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, депутат обласної ради Омаргалієв Костянтин Сапартаєвич та директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району Вишиваний Валерій Миколайович.

Директор Будинку культури с. Сагунівка Мосійчук Ольга Гнатівна, художній керівник Чорноостровська Ірина Миколаївна подарували усім присутнім чудовий концерт та разом з працівниками Територіального центру створили теплу, затишну атмосферу під час заходу.

Пісенними дарунками літніх людей вітали: ансамбль “Ветеран”, Ніна Братко, Олена Диченко, Анна Калініна, Василина та Уляна Половнікови.

По закінченню всіх запросили до святкового столу.